۲ نفر
۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶

خبرنیوز نوشت:اینستاگرام برای خیلی ها شهرت دارد. ثروت دارد. نان دارد. آب هم البته که دارد.

خیلی ها به وسیله وواسطه اینستاگرام بارشان را بسته اند. خیلی ها هم در حال بستن بارشان هستند و خیلی ها هم در حال مقدمات تهیه بارشان، تا آن را ببندند.

اینستاگرام برای خیلی ها خوب شده. بر ثروت خیلی ها افزوده و بر شهرت خیلی ها اضافه کرده، نوش جانشان.

چه فرقی می کند رونالدو باشد یا «کارداشیان» ها، حسن ریوندی باشد یا مستر تستر،فلان بازیگر یا فلان فوتبالیست، فلان شخص که تنها هنرش فقط و فقط داشتن فالوور بالاست یا فلان سلبریتی که از هر بار با ترفندی، ملت همیشه در صحنه را به چالش می کشد و کرور کرور بر فالورهایش می افزاید، قیمت آگهی هایش را بالا می برد و به ریش خیلی ها هم می خندد.

از همه انواع و اقسام استفاده و سوء استفاده از ایسنتاگرام -که باید عرض کنم در همه مشاغل هم هست- بگذریم می رسیم به بعضی «ماما»های گرامی.

چند وقتی است انتشار لایو و غیر لایو و استوری و پست نوزادانی که تازه پایشان را در این دنیا می گذارند توسط ماماها به وسیله ای برای کسب شهرت و مشتری و صدالبته جذب فالوور تبدیل شده؛ متاسفانه آش این مساله هم شور شده و به جز بعضی ماماهای باتجربه حتی بعضی دانشجویان رشته مامایی که از چهار سال کارشناسی اشان هنوز یک تا دو سال مانده هم در حاشیه این زایمان ها، نوزاد تازه وارد را در آغوش گرفته با او عکس می گیرند و به اشتراک می گذارند.

نزدیکان این «هنوز ماما نشده ها» هم با کامنت هایی  که خطاب دکتر فلان و دکتر بهمان است به فرزند خود افتخار می کنند که بله؛ زحماتمان به نتیجه رسید و دخترمان پزشک شد و این هم چه سندی بهتر از روپوش سفید و گوشی پزشکی که دور گردنشان انداخته اند و ایضا نوزادی که را با کمک فرزندمان به دنیا آمده!

کارهایی که نتیجه هم می دهد و به طور مثال یک دانشجوی سال آخر مامایی در مقطع کارشناسی نزدیک 20 هزار فالور دارد و به نوعی آینده اش را تضمین کرده است.

لابد انتشار فیلم و عکس نوزادان تازه وارد به دنیا با رضایت پدر و مادرشان است. رضایتی که به نظر بیشتر هیجانی و ناشی از خوشحالی زیاد از به دنیا آمدن فرزندشان است و احتمالا در آینده ای نه خیلی دور و در یک جو منطقی تر، از آن رضایت،خرسند نباشند،البته شاید.

نکته: ذکر این نکته الزامی است که ماماهای بسیاری در کشورمان هستند که سالهاست بدون نام و نشان خاصی، با عشق مشغول به کار هستند.بسیاری از آنها از دانش و تجربه بالایی برخوردارند و هیچ گاه کارشان را با فضای مجازی ارتباط نمی دهند.
1717
کد خبر 1448434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =