ایران در آستانه نخستین میزبانی آسیایی بیس‌بال

سایت فدراسیون بیسبال نوشت: ایران از سوی کنفدراسیون بیس‌بال آسیا به عنوان کاندیدای اصلی میزبانی بازی‌های زون غرب آسیا معرفی شد. 

بر اساس مکاتبات انجام گرفته با مسئولان کنفدراسیون بیس‌بال آسیا و فدراسیون جهانی این رشته المپیکی، درحالی که کشور هند هم درخواست میزبانی بازی‌های ۲۰۲۱ را که تابستان آینده برگزار خواهد شد به تشکیلات کنفدراسیون بیس‌بال آسیا ارائه کرده و ضمانت‌صدهزار دلاری حمایت دولتی مسابقات را تامین کرده، فدراسیون انجمن‌های ورزشی و انجمن بیس‌بال ایران صاحب شانس اصلی برای میزبانی این تورنمنت مهم ورزش بیس‌بال در ایران هستند.
مسابقاتی که در صورت تثبیت میزبانی ایران ، با شرکت ده تیم زون غرب آسیای بیس‌بال در استادیوم تازه بازسازی و استاندارد شده انقلاب کرج برگزار خواهد شد.
تیم‌های هند، پاکستان، سریلانکا، عراق ، افغانستان، فلسطین، کامبوج، بنگلادش و... و ایران ده تیمی هستند که در این تورنمنت برای کسب دو سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا سال ۲۰۲۱ در این رقابت‌ها تلاش خواهند کرد. 
بنا بر تصمیم کنفدراسیون بیس‌بال آسیا برای انتخاب میزبان نهایی بازی‌های آسیا در آذرماه امسال، عضو هیئت اجرایی و مدیر اجرایی توسعه غرب آسیا و رئیس فدراسیون‌ هند به تهران سفر می‌کنند تا در بازدید از ورزشگاه انقلاب کرج و امکانات میزبانی مسابقات، گزارش نهایی خود را برای تائید میزبانی ایران اعلام کنند.
در صورت تائید میزبانی کرج که صاحب بهترین و مدرنترین ورزشگاه اختصاصی بیس‌بال غرب آسیاست ، ایران نخستین میزبانی تورنمنتی ورزشی خود در آسیا را از سال ۲۰۱۹ بر عهده خواهد داشت.

256 251

کد خبر 1448508

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =