صدور اسناد تک برگ کاداستری برای ۱۸۴ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان میامی

در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و با همکاری اداره ثبت، تاکنون برای ۱۸۴ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان میامی اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و با همکاری اداره ثبت، تاکنون برای ۱۸۴ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان میامی اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.
محمدعلی رضایی به مزایای اجرای طرح کاداستر اراضی ملی اشاره و تصریح کرد: از آنجائی که برای اجرای این طرح اطلاعات توصیفی و مکانی هر پلاک ثبتی در نظر گرفته می شود و اسناد تک برگ کاداستری از دقت بالائی برخوردار هستند، بر همین اساس با اجرای طرح کاداستر علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، تصرف و تعرض و پدیده زمین خواری به شدت کاهش یافته و از سوء استفاده های احتمالی و جعل اسناد جلوگیری می شود.
این مسئول منابع طبیعی شهرستان میامی تأکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تعامل ایجاد شده بین اداره منابع طبیعی و ثبت اسناد و در صورت تأمین اعتبار لازم، این ظرفیت و امکان وجود دارد تا پایان سال جاری صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی شهرستان میامی به میزان ۱۱۰ هزار هکتار برسد.

46

کد خبر 1448539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =