رسانه ها درجهت قطع زنجیره ویروس کرونا اطلاع رسانی کنند

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر جامعه گفت: ظرفیت فضای مجازی اهرم مهمی برای آموزش به مردم در خصوص مقابله با گسترش و قطع زنجیره انتقال ویروس کروناست.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی شامگاه سه‌شنبه در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده و ستاد کاهش آسیب‌های اجتماعی استان تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا در کنار مشکلات اقتصادی، تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی علیه کشور و تلاش دشمنان برای ضربه‌زدن به ایران، شرایط سختی را پدیدار کرده است.

وی شیوع ویروس کرونا را موضوع کنونی مهم در کشور اعلام و تصریح کرد: تمامی مسوولان در کنار مردم و گروه‌های مختلف باید کمک به مجموعه کادر سلامت برای تامین به‌ موقع دارو و درمان و سپس کمک برای آموزش در فضای مجازی را در دستور کار قرار دهند.

عباسی، با اشاره گسترش فضای مجازی یادآور شد: این در حالی است که فضای مجازی یکی از بهترین اهرم‌های آموزش برای عموم است.

استاندار چهارمحال و بختیاری رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را بهترین روش برای مهار شیوع ویروس کرونا دانست و اظهار داشت: متاسفانه هم‌اینک این ۲ مولفه مهم در بسیاری مناطق رعایت نمی‌شود.

وی گفت: از ظرفیت فضای مجازی در راستای همکاری به‌منظور آموزش برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا استفاده شود تا آموزش‌های لازم را به عموم ارائه و اطلاع‌رسانی کنند.

عباسی تاکید کرد: همکاری مسوولان، مردم و گروه‌های مختلف به‌مدت ۲ تا سه هفته می‌تواند از اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کلی ناشی از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کند.

وی افزود: در این راستا مسوولان، مردم، افراد اجتماعی مؤثر، بزرگان، ریش‌سفیدان و علما توصیه‌های لازم را به مخاطبان ارائه دهند و همچنان از برگزاری هرگونه عروسی، عزاداری، تجمع و مراسم مختلف پرهیز شود تا بتوان شیوع ویروس کرونا را مهار کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: رسانه‌های گروهی و فعالان فضای مجازی استان به‌صورت ویژه در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا و تلاش برای قطع زنجیره انتقال آن اطلاع‌رسانی کنند.

46

کد خبر 1448626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =