شما نظر دادید: طرح آمران سلامت، گامی برای مقابله با سهل‌انگاری مردم

چند روز پیش خبرانلاین در یک نظرخواهی، از کاربران خواست تا با توجه به عکسی از آمران سلامت که با توصیه و تذکر از شهروندان می‌خواهند از ماسک استفاده کنند و حتی به توزیع ماسک بین شهروندان می‌پردازند، نظرشان را در این باره اعلام کنند.

به گزارش خبرآنلاین، بعضی از کاربران موافق این اقدام و برخی مخالف آن بودند.

یکی از کاربران با اعلام موافقت خود با طرح آمران سلامت در این نظرخواهی نوشت: «اگر رایگان ماسک توزیع کنند خیلی هم خوبه.»

و کاربر دیگری هم با تایید این طرح نوشت که باید از روز اول همین کار را می کردند نه بعد از چندین ماه.

رضا هم نوشته است یان اقدام، اقدام خوبی است چون تهیه ماسک و خریدن آن سخت است.

کاربر دیگری هم با حمایت از این طرح نوشته که چقدر بد که حتی در مورد رعایت موارد بسیار ساده هم که به جان مردم بستگی دارد سهل انگاری میکنیم.

امیر هم نوشته است: «خیلی دیر شروع شد اما طرح خوبیه. شاید جلوی مرگ بیشتر هموطنان رو بگیرید.»

اما طرح آمران سلامت مخالفانی هم دارد. یکی از این مخالفان با درج نظرش زیر این نظرخواهی نوشت: «اسم این طرح حال آدم رو خراب میکنه...»

کاربر دیگری هم در این رابطه نوشته است: «خیلی طرح جالبیه، ولی متأسفانه شیوه برخورد بعضی از کارکنان نیروی انتظامی با مردم عادی در سال های اخیر مخصوصا در قالب گشت امنیت اخلاقی باعث شده از هر چی طرح اینجوریه بترسیم.»

یکی دیگر از کاربران هم نوشته است: «امیدوارم برخوردشون درست باشه و با احترام.»

اما یکی دیگر از مخالفان این طرح، این کارها را نمایشی دانسته است؛ «این کارها نمایشی بیش نیست. یادم نمیره اون اوائل که کرونا تازه اومده بود خبرنگار صدا سیما برای گرفتن یک گزارش، دستگاه تب سنج را جلوی مسافرانی که از هواپیمای چین پیاده شده بودن می گرفت ولی غافل از اینکه دستگاه را برعکس گرفته بود و سوژه مسخره عام و خاص و رسانه های خارجی شد. اینها شیوه جلوگیری از یک پاندمی نیست.»

علی هم در مخالفت با این طرح اینگونه نوشته است: «یکی از آلوده ترین وسائل ماسک است. زیرا اگر جلوی ورود ویروس را بگیرد، معنایش این است که ویروس ها در آن تجمع می کنند علاوه بر آلوده کردن دست و صورت و جیب و هر کجا که قرار بگیرد، به طور دائمی ویروس را به مجاری تنفس انتقال می دهد.»

اما یکی از کاربران در پاسخ به مخالفان این طرح نوشته که وقتی با خواهش و تمنا کاری صورت نمی گیرد به خاطر سلامت بقیه باید پلیسی عمل کرد، در ضمن همه جای دنیا دارند به این شکل عمل می کنند.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1448660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =