واکنش آذری به محرومیتش: نمی‌توانند صدای حق‌طلبی را خاموش کنند

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان خطاب به مدیران فدراسیون فوتبال گفت: من حاضرم از فوتبال بروم، ولی با این کار نمی‌توانید صدای حق‌طلبی را خاموش کنید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سعید آذری درباره محرومیتش از فعالیت‌های فوتبالی اظهار داشت: امروز نامه‌ای به دستم رسیده که 99/8/5 انشاء شده، توسط آقای اسدی مقدم. جالب این است که در تاریخ 30 مهر ماه نامه‌ای به من دادند که برای ادای پاره‌ای از توضیحات به کمیته اخلاق دعوت شدم. ما هم سریعاً نامه‌ای را به آقای بهاروند زدیم که با توجه به اینکه دوشنبه باید جلسه‌ای را در اهواز مدیریت کنم، امکان حضور ندارم و اگر امکانش هست به ما بگویند چرا ما به کمیته اخلاق دعوت شدیم تا دفاعیه خودمان را مکتوب به آنها ارسال کنیم، اما به نامه ما جوابی داده نشد.

وی در ادامه یادآور شد: با این حال با توجه به اینکه اسدی مقدم (رئیس کمیته اخلاق) پاسخگوی ما نبود، با شرکتی (عضو کمیته اخلاق) صحبت کردم و ایشان پرونده من را آورد. اولین سؤال من این بود که آیا به خاطر مصاحبه‌هایم علیه فدراسیون برایم پرونده تشکیل شده است که گفت بله، به خاطر مصاحبه‌ای است که گفته‌اید از وقتی تاج رفته شرایط نابسامان‌تر شده است و بعد در مورد اساسنامه و ویلموتس حرف زدید و به همین خاطر پرونده من را ارجاع دادند به کمیته اخلاق. آنهم به جرم حاشیه‌سازی و نشر اکاذیب!

مدیرعامل باشگاه فولاد ادامه داد: فردای آن روز دوباره زنگ زدیم که گفتند دو نامه دیگر هم برای شما آمده است. آنهم به خاطر اینکه گفته‌ام مگر متولی فوتبال مرده است که مردم جلوی مجلس تجمع می‌کند و اینکه چرا اصفهانیان به فوتبال برگشته است. ما داشتیم لایحه دفاعیه را تنظیم می‌کردیم که دیدیم روز گذشته حکم صادر شد. این‌طور که گفته‌اند اظهارنظرهای من باعث شده است تمامیت و اعتبار فوتبال لطمه بخورد!

آذری خاطر نشان کرد: من یک سؤال دارم. کسی که برای اولین بار حق آموزش بین‌المللی شکاری را از روسیه گرفت، کسی که برای اولین بار گفت اساسنامه دارای نواقص فراوانی است، باعث شده تمامیت و اعتبار فوتبال لطمه بخورد؟! ما بعضی اوقات درباره چند موضوع مختلف با کمیته اخلاق مکاتبه کردیم، اما هنوز جواب نگرفتیم، آن‌وقت چطور است که این عزیزان در مورد مطالبات به حق ما و باشگاه‌ها زمان کافی ندارند، اما عزیزان ما در فدراسیون فوتبال گوش‌شان به این است که با کوچک‌ترین انتقاد به این شکل برخورد کنند. به هر حال ما این بحث را به استناد همان آیین‌نامه که وجود دارد، پاسخ خواهیم داد، ولی هنوز نمی‌دانم با چه کاری به تمامیت و اعتبار فوتبال ضربه زدم.

وی که با برنامه «از فوتبال چه خبر» رادیو ورزش صحبت می‌کرد در پاسخ به این پرسش که آیا در این پرونده شاکی خصوصی دارد، تصریح کرد: به من اعلام کردند تخلفاتی را در فوتبال اعمال کرده‌ام و پرنده‌ای در کمیته اخلاق تهیه شده است. به هر حال اگر کسی نخواهد بسوزد با آتش بازی نمی‌کند و اگر هم کسی بخواهد خیس نشود، نباید شنا کند. مسئله جالب برای من این است که وقتی به فدراسیون می‌گویند اساسنامه فدراسیون کویت را ترجمه کرده‌اید مصداق نشر اکاذیب نیست؟ چرا با آنها برخورد نشد؟ اگر من این کار را کرده‌ام حاضرم باز هم این کار را به نحوی که از قوانین فوتبال عبور نکنم، انجام دهم. مگر حرف من اشتباه بوده است؟ من گفتم اگر فوتبال متولی داشته باشد مردم نباید جلوی مجلس بروند. چرا یک بار مدیران دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را دعوت نکردند که مشکلات این دو باشگاه را بررسی کنند؟

مدیرعامل باشگاه فولاد افزود: حضور دوباره اصفهانیان در کمیته داوران براساس ماده چهار بند یک آیین‌نامه فیفا و آیین‌نامه کمیته داوران تخلف محسوب می‌شود، چون ایشان رئیس هیئت فوتبال زنجان است. کجای حرفم نشر اکاذیب است؟! اصلاً چرا ایشان را برداشتید و دوباره برگرداندید؟ اگر می‌خواهید گوش‌های خود را بگیرید، من حاضرم از فوتبال بروم، ولی شما نمی‌توانید صدای حق‌طلبی را خاموش کنید. اگر من در مورد فوتبال حرف نزم، چه کسی حرف بزند؟ من عضو مجمع فوتبال هستم. الان آقای طالقانی رئیس هیئت فوتبال خوزستان گفته، چون قراردادهای فولاد با امضای آذری است ثبت نمی‌کنم! در حالی که من 10 الی 12 روز پیش قراردادها را امضا کردم. ایشان حالا متولی فوتبال اهواز است. شما من را یک هفته پیش محروم کرده‌اید، یعنی چون من محرومم حق فوتبال استان را ضایع می‌کنید. دقیقاً می‌خواهم بگویم شما به عواقب بعد از این رأی هم فکر نکرده‌اید.

آذری گفت: برای من مهم نیست در فوتبال باشم یا نه، اما تا روزی که باشم حق و حقیقت را می‌گویم. با تجربه مدیریتی و آموزش‌های دانشگاهی و تجربه‌ای که دارم سعی می‌کنم اجازه ندهم حق و حقوق نه تنها باشگاه‌ بلکه فوتبال تضییع شود. من هم بر آیین‌نامه‌ها اشراف دارم، اگر به این جرم می‌خواهید محرومم کنید، برای من افتخار بزرگی محسوب می‌شود. ولی شما نمی‌توانید مدیرعامل یک باشگاه را به یک دلیل محروم کنید. اصلاً شما اجاره ندارید. به‌عنوان یک شرکت سهامی خاص فقط هیئت مدیره می‌تواند من را برکنار یا محروم کند. همان‌طور که گفتم رئیس هیئت فوتبال خوزستان گفت قراردادها را ثبت نمی‌کنم، یعنی فوتبال یک استان را حاضریم نابود کنیم. اینطور اجماع کردن علیه کسی که عمرش را در فوتبال کار کرده، ممکن است در کوتاه مدت صدای حق‌طلبی را کوتاه کند، ولی این چیزهایی که به من نسبت دادید، اصلاً درست نیست. اعتبار و تمامیت فوتبال ما روزی از بین می‌رود که مردم به جای متولی فوتبال به مجلس بروند و یک مربی 20 روز به ایران بیاید و بعد مضحکه دست او و همسرش بشویم و بعد هم میلیون‌ها یورو غرامت بدهیم! تمامیت فوتبال ما وقتی ضربه می‌خورد که اساسنامه چند بار برگشت بخورد. کسانی که به فوتبال لطمه می‌زنند به خاطر منافع شخصی از فوتبال نمی‌روند، اما اگر بخواهم من بروم، ابتدا جانانه دفاع می‌کنم و بعد با افتخار از فوتبال می‌روم.

256 251

کد خبر 1448693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =