اختصاص ۸۰میلیارد تومان بودجه به نوسازی مدارس آذربایجان شرقی/پروژه‌ی بازسازی مدرسه ‌ی زینبیه نیازمند حداقل ۱۸ ماه زمان است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرد: تا بدین لحظه ۸۰میلیارد تومان بودجه به نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی داده شده است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجان شرق،مهراله رخشانی مهر، ظهر روز پنجشنبه در جلسه پیگیری پروژه های عمرانی شهرستان میانه اظهار کرد: ما همه ی پروژه های نیمه تمام خیرساز را با یاری خداوند به اجرا خواهیم گذاشت تا شاهد تکمیل آنها شویم.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد:تکمیل پروژه های نیمه تمام که از محل منابع ملی شروع شده از الویت های این سازمان بوده که ما تمامی آنها را تکمیل خواهیم کرد.

رخشانی مهر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پروژه ی زینبیه برای شخص من بسیار مهم است، ادامه داد: اتفاق تلخ مدرسه ی زینبیه شهرستان میانه از یاد ها نمی رود و باید این صحنه تاریخی را زنده نگه داریم.

 رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور افزود:پروژه ی بازسازی مدرسه ی میانه شهرستان میانه پروژه ای بسیار عظیمی است که حداقل  ۱۸ماه برای اتمام آن زمان نیاز است.

رخشانی مهر گفت: پروژه بازسازی مدرسه ی زینبه  شهرستان میانه اگر به پروژه مشارکتی تبدیل شود، طبیعتا زودتر از موعد به مرحله افتتاح خواهد رسد.

وی کل اعتبار تخصیص بافته به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را اینگونه تشریح کرد:در کشور برای نوسازی مدارس۳۷۰میلیارد تومان اختصاص یافته که  از این میزان به طور مساوی به آذربایجان شرقی نیز اعتبار داده شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرد: تا بدین لحظه ۸۰میلیارد تومان بودجه به نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی داده شده است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود بیان کرد:امروز در ادامه بازدیدهای دوره ای که از مناطق مختلف آموزش ‌و پرورش انجام می دهیم در حوزه انتخابیه میانه ،ترکمن جای کندوان و کاغذ کنان به دعوت نماینده مردم میانه از پروژه های عمرانی این شهرستان نیز بازدید و از نزدیک در جریان روند بازسازی قرار گرفتیم.

او ادامه داد: پروژه های نیمه تمامی که خیرین سهم خود را انجام داده در مناطق روستایی ۳۰درصد و شهری ۵۰ درصد به پیشرفت فیزیکی رسیده اند که هرچه سریعتر باید همکاران به تکمیل پروژه اقدام کنند.

رخشانی مهر با بیان اینکه  انتظار می رود تمامی پروژه های ناقص هرچه سریعتر تکمیل شود،ادامه داد: در این جلسه بنابر این شد با حمایت خیران بخشی از هزینه های پروژه ها را متقبل شوند تا ما بعدا بتوانیم ده میلیارد تومان از محل اعتبار پروژه های مشارکتی در سال جاری هزینه ای را تامین کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در خصوص پروژه استخر فرهنگیان نیز گفت: امروز دو میلیارد تومان برای تکمیل استخر فرهنگیان تامین کردیم که ظرف هفته ی آینده تخصیص داده می شود و همکاران قول داده اند تا دهه فجر امسال به مرحله افتتاح برسانند.


رخشانی مهر در پایان سخنان خود در خصوص کمبود تجهیزات آموزشی نیز یاد آور شد: همواره با مشکل کمبود تجهیزات در تمامی شهرهای کشور مواجه بودیم که برای تامین تجهیزات این شهرستان نیز  رقمی را در اختیار اداره نوسازی قرار می دهیم تا به طور مساوی به شهرستان ها نیز تعلق گیرد.

۴۶

کد خبر 1449302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =