ممنوعیت عرضه قلیان در دربند، فرحزاد و درکه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فاتب درباره فعالیت رستوران‌های مناطق تفریحی تهران در روزهای کرونایی توضیح داد.

سرهنگ نادر مرادی رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فاتب با اشاره به نحوه برخورد مناسب با اماکنی که موظف به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا هستند، گفت: برخوردهای ایجابی بهتر از برخوردهای سلبی است و باید سعی بر این باشد که این گونه برخوردها و فرهنگ سازی در جامعه بیشتر انجام شود، زیرا در حال حاضر بعد از گذشت چندماه از آغاز شیوع ویروس کرونا هنوز برخی از مردم این ویروس را باور ندارند.

وی ادامه داد: پلیس برای انجام کارهای فرهنگی و فرهنگ سازی مردم در بحث ویروس کرونا اقدامات زیادی انجام داده است، برای نمونه در ورودی تمامی مراکز خرید و پاساژها نیروهای خود را مستقر کرده‌ایم که در کنار نیروهای وزارت بهداشت به آگاه سازی مردم و خدمت به آن‌ها اقدام می‌کنند.

وی افزود: حتی پلیس با هزینه‌ شخصی خود اقدام به توزیع ماسک کرده که با استقبال و تشکر مردم همراه بوده است، این گونه اقدامات موثر خواهد بود و برخورد سلبی به هیچ عنوان به اندازه‌ برخورد ایجابی موثر نیست.

سرهنگ مرادی درباره‌ فعالیت سفره خانه‌ها و کافه رستوران‌های مناطقی مثل دربند، فرحزاد و درکه گفت: طبق بازدیدهایی که انجام داده‌ایم، بالای ۹۰ درصد از این اماکن تعطیل و یا فقط به توزیع غذا مشغول هستند و در آنجا قلیان عرضه نمی‌شود؛ البته بحث فرهنگ سازی در اینجا نیز مطرح است و تا زمانی که مردم نخواهند، این افراد به صورت زیر زمینی فعالیت می‌کنند.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1449383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =