نتیجه ۲ تلاش ترامپ برای جنگ نظامی با ایران

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید می کند: ایرانی‌ها باید با خونسردی بیشتری تحولات انتخابات چند روز آینده آمریکا را دنبال کنند.

حشمت الله فلاحت پیشه، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخشی از گفتگوی خود با خبرگزاری خبرآنلاین درباره احتمالات پیرامون وقوع جنگ در دوره رئیس جمهور بعدی آمریکا، گفت:‌اعتقاد دارم اگر ترامپ یا بایدن روی کار بیایند، گزینه نظامی و جنگی علیه ایران شکل نخواهد گرفت. این موضوع یک بنیان تحلیلی قوی است که شرایط امروز ایران را با شرایط زمان انتخابات‌های پیشین متفاوت خواهد کرد.

>>>>بیشتر بخوانید؛

فلاحت‌پیشه: نه بایدن وارد جنگ با ایران می شود نه ترامپ

فلاحت پیشه تصریح کرد:‌از زمان بوش پدر به بعد، هیچ شخصی جز ترامپ به دنبال آزمایش کردن جنگ نظامی علیه ایران نبود. او از دو آزمایشی که علیه ایران انجام داد، سرشکسته بیرون آمد و همین موجب شد که حتی طرفداران دو آتیشه‌ این موضوع در آمریکا هم این ماجرا را جدی نگرفته و آن را به حاشیه برانند.

این کارشناس مسائل بین الملل و سیاست خارجی گفت:‌ هر اتفاقی تحت هر شرایطی بیفتد، شرایط بدتر از این نخواهد شد. این امر نشان می‌دهد که ایرانی‌ها باید با خونسردی بیشتری تحولات انتخابات چند روز آینده آمریکا را دنبال کنند.

۲۷۲۷

کد خبر 1449518

برچسب‌ها