فرماندار همدان: برپاکنندگان عروسی و عزا بازداشت می‌شوند

فرماندار همدان گفت: با هماهنگی دادستان همدان، با صاحبان منازلی که اقدام به برگزاری مجالس عروسی، عزا و هر گونه مهمانی کنند، برخورد کیفری صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ حسین افشاری در گفتگویی با اعلام اینکه طبق بررسی‌های صورت گرفته ۸۰ درصد عامل شیوع ویروس کرونا شرکت در مجالس عروسی، عزا و دورهمی‌های خانوادگی است، خاطرنشان کرد: مقام قضایی به محض اطلاع یافتن از چنین مجالسی اجازه بازداشت صاحبخانه را صادر خواهد کرد. 

فرماندار همدان با تاکید براینکه مالکین چنین منازلی علاوه بر تحمل مجازات سرپیچی از قانون، ضامن خسارت جانی و مالی مبتلایان حاضر در آن مراسم هستند، افزود: پرهیز از شرکت در اجتماعات و مراسم‌ها موثرترین راه برای جلوگیری از شیوع این بیماری است و خانواده‌ها تا جای امکان در خانه بمانند. 

افشاری تصریح کرد: روزانه ده‌ها نفر از هموطنان جان خود را به علت بیماری کرونا از دست می‌دهند و مردم نباید از کنار این موضوع ساده عبور کنند بلکه با رعایت دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی، مسوولان را یاری دهند. 

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک به یک فرهنگ تبدیل شده است گفت: پرهیز از تجمع و در خانه ماندن هم باید در بین مردم نهادینه شود تا بتوانیم از پیشرفت این بیماری منحوس جلوگیری کنیم.

کد خبر 1449542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =