آزادراه آبیک - چرمشهر بزودی افتتاح می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه آبیک - چرمشهر پاییز امسال با حضور رئیس جمهوری مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از آزادراه در دست احداث "آبیک-چرمشهر" گفت: این پروژه برگ زرینی دیگری بر افتخارات دولت است که توانسته این طرح را در چارچوب زمانبندی مصوب و در شرایطی که منابع مالی کشور به دلیل مشکلات مختلف و متاثر از تحریم و شیوع ویروس کرونا وجود داشته را با راندمان بسیار بالا به انجام برساند.
او بابیان اینکه آزادراه آبیک - چرمشهر بخش مهمی از ترافیک ترانزیت شرق و غرب کشور را برطرف می کند افزود: این آزادراه بخش مهمی از جاده ابریشم را به خود اختصاص داده و سهم بزرگی را نیز در جابجایی خودروها از قزوین به سمت مشهد مقدس بر عهده دارد.
به گفته اسلامی، آزادراه ۱۶۰کیلومتری آبیک-چرمشهر از پروژه های مهم و تاثیرگذاری است که در زندگی و رفت و آمد ایمن شهروندان نقش بسزایی را برعهده دارد.
او ادامه داد: موضوع حایز اهمیت دراجرای این پروژه آن است که همه دست اندرکاران، از سرمایه گذار تا دستگاه های اجرایی با تلاش مضاعف خود به خصوص طی دو سال گذشته که این پروژه با پیشرفت ۵۰درصدی رو به رو بوده همراه کرده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: این آزادراه به لحاظ ترافیک سبک حدود دو ساعت مسیر را برای خودروها و در بخش ترافیک سنگین نیز حدود ۹۰دقیقه مسیر آبیک تا گرمسار را برای کامیونها کوتاهتر می کند.
اسلامی یادآور شد: ارزش پروژه احداث آزاد راه آبیک-چرمشهر بیش از چهار هزار میلیارد تومان است.
وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه به استان قزوین از پروژه های عمده حمل و نقل و جاده ای این استان، سه راهی رحیم آباد-دانسفهان، بهسازی تونل و پل شورآب در آوج، گردنه سلطان بلاغ و تقاطع غیر همسطح ضیاآباد و بافت فرسوده شهر تاکستان بازدید کرد.

48

کد خبر 1449795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =