تخلیه غیرمجاز پسماندهای عفونی در استان قزوین/ مسئولان ۲ بیمارستان تهران به دستگاه قضایی معرفی شدند

مسئولان دو بیمارستان شهر تهران به دلیل تخلیه غیر مجاز پسماند عفونی در استان قزوین به دستگاه قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسن عباس‌نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین ضمن تایید خبر فوق، اظهار کرد: بر اساس گزارشات واصله از تخلیه پسماند بیمارستانی بدون بی خطر سازی در اطراف روستای میر خوند علیا از توابع بخش طارم سفلی توسط گروه ناشناس، کارشناسان و ماموران حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین به محل مراجعه و مشغول بررسی شدند.
او اضافه کرد: پس از بررسی های صورت گرفته و تحقیقات کامل مشخص گردید پسماندهای موجود متعلق به دو بیمارستان در تهران می باشد که بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات و بصورت غیر مجاز در محل تخلیه و رها سازی شده است.
عباس‌نژاد ادامه داد: بر این اساس با توجه به نوع پسماند، میزان آلودگی، نوع آلودگی و تخلف صورت گرفته مسئولان این دو بیمارستان با تشکیل پرونده تخلف به مراجع قضایی جهت برخورد قانونی معرفی شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: در شرایط کنونی کشور همه اقشار مختلف به خصوص مسئولان و دست اندر کاران بخش بهداشت باید اهتمام بیشتری در خصوص جلوگیری از انتشار آلودگی و رعایت قوانین و مقررات در زمینه پسماندهای بیمارستانی و عفونی داشته باشند تا همه با هم بتوانیم با این ویروس منحوس کرونا مبارزه کرده و نابود کنیم.

48

کد خبر 1449796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =