رشد ۴۳ درصدی صادرات در البرز

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز در حاشیه آئین افتتاح مرکز شبانه روزی فوریت های تولید و سرمایه گذاری از رشد رشد ۴۳ درصدی صادرات در البرز طی شش ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین  از البرز؛ «جهانگیر شاهمرادی» با تاکید بر اینکه در سال «جهش تولید» باید به شیوه‌ای عمل کنیم که کارهای مانده از گذشته برای واحدهای تولیدی در سال گذشته به سرعت محقق شود، اظهار داشت: باید اقدامات لازم با قید فوریت برای بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی انجام شود تا بتوانند فعالیت اقتصادی خود را به طور مستمر انجام دهند.

وی با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی یک طرفه هستیم که در دنیا بی نظیر است، افزود: از طرفی شیوع کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی ما اثر گذار بوده؛ اما با فعالیت‌های جدی هنوز چرخه تولید فعال است.
وی افزود: صادرات شش ماهه اول استان البرز، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد داشته که این امر نشان دهنده پویایی تولید است.

شاهمرادی گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جنگ اقتصادی، نباید شب و روز بشناسیم به همین دلیل مشکلات واحدهای اقتصادی و تولیدی در هر ساعت از شبانه روز که مشخص شد باید همان ساعت برای رفع آن برنامه ریزی کنیم. از این رو تشکیل کارگروه شبانه روزی به منظور برطرف کردن موانع تولید در دستور کار ما قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز ادامه داد: امروز ساختار این کارگروه و مرکز را در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز تشکیل دادیم و نمایندگان همه دستگاه‌های اجرایی حضور دارند و از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب هر گونه تماسی سریعا در دستور کار عملیاتی کارگروه قرار می گیرد و برای رفع آن برنامه ریزی می شود تا در کمترین زمان ممکن، مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی برطرف شود. از ساعت ۸ شب تا ۸ صبح هم امکان ضبط مکالمات تلفنی مربوط به مشکلات واحدهای تولیدی مهیاست.

کل بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی، جامعه هدف سامانه هستند

شاهمرادی تاکید کرد: با همت و عزمی که در استان وجود دارد و همچنین برنامه‌ریزی که در کشور وجود دارد به گونه‌ای عمل می‌کنیم که واحدهای صنعتی دچار مشکلاتی که ناشی از مشکلات کاری در استان و یا مربوط به مجموعه‌ای خارج از استان و کشور باشند، درگیر نشوند و بتوانیم سریع این مشکلات را برطرف کنیم.

وی اظهار کرد: ما به سرمایه گذاران قول می‌دهیم که مشکلات آنها را در اولین فرصت برطرف کنیم تا تولید به قوت خود باقی باشد و بتوانیم این پیچ تاریخی را هم پشت سر گذاشته و با سربلندی کشور را از این برهه حساس به سلامت عبور دهیم.

شاهمرادی در پاسخ به این پرسش که آیا این سامانه برای همه بنگاه‌ها و تولیدی‌ها قابل استفاده است اظهار داشت: هر کسی که به هر نحوی فعالیت تولیدی دارد، جامعه هدف ما به شمار می‌رود چه بنگاه‌های صنفی تولیدی و چه واحدهای صنعتی چرا که ما برای همه فعالین اقتصادی کار می کنیم. حتی اگر مواردی هم در دستورالعمل نباشد قطعا برای آن برنامه‌ریزی می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم هیچ فعالیت اقتصادی و واحد تولیدی دچار دست اندازهای مرسوم و غیرمرسوم اداری و اجرایی شود.

شایان ذکر است در این مرکز، نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با بخش تولید و صنعت مستقر شده و صاحبان صنایع، تولید کنندگان و سرمایه گذاران می‌توانند به صورت شبانه‌روزی مشکلات خود را برای پیگیری از سوی دستگاه‌های اجرایی مطرح کنند.

48

کد خبر 1449825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =