برگزاری دوره آموزشی عمومی پدافند غیرعامل برای کارکنان و مدیران منطقه آزاد اروند

مدیر آموزش تعالی و بلوغ کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند از برگزاری دوره آموزشی عمومی پدافند غیرعامل ویژه کارکنان و مدیران منطقه خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از اروند، علی الیاسی با اشاره به نقش اصلی پدافند غیرعامل که جلوگیری از وارد آمدن خسارات مالی به تجهیزات، تاسیسات، زیرساخت ها، اطلاعات و نیروی انسانی است، اظهار داشت: به منظور تبیین کارکردهای پدافند غیرعامل و همچنین ایجاد هماهنگی و تعامل میان دستگاه ها برای توسعه و ارتقاء ایمنی زیرساخت های منطقه، دوره عمومی پدافند غیر عامل برگزار می شود.

الیاسی در خصوص زمان و نحوه برگزاری این دوره آموزشی، خاطرنشان کرد: مدت زمان این دوره ۸ساعت است که در تاریخ ۱۸ و ۲۰/۸/۱۳۹۹ به شکل مجازی با ظرفیت حداکثر ۵۰۰ نفر برگزار خواهد شد.

وی افزود: جامعه هدف این دوره مدیران و کارکنان سازمانها و ادارات و همچنین عوامل اجرایی پدافند غیرعامل ادارات و ارگان ها خواهد بود.

گفتنی است پدافند غیر عامل به مجموعه اقداماتی اطلاق میگردد که مستلزم به کارگیری جنگ افزار نبوده و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

48

کد خبر 1450244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =