۰ نفر
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۲
راه اندازی سامانه خانه مطبوعات اروند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند با بیان اینکه مجوز تاسیس خانه مطبوعات منطقه آزاد اروند از وزارت ارشاد اخذ شده است، گفت: هم اینک درگاه سامانه خانه مطبوعات منطقه آزاد اروند در سایت وزارت ارشاد بارگذاری شده و به محض اینکه ثبت نام اصحاب رسانه در آن به حدنصاب برسد انتخابات هیأت رییسه و اعضای آن برگزار، خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین از اروند، رضا مردانی افزود: با تشکیل هیات مدیره خانه مطبوعات، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند قول مساعد برای حمایت از اعضای این تشکل بخصوص تامین مسکن و زمین برای آنان را داده است.

وی راه‌اندازی خانه هنرمندان را از برنامه‌های آینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند عنوان کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند راه اندازی خانه هنرمندان بوده که با پیگیری این سازمان اساسنامه آن هم اکنون آماده شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد منطقه آزاد اروند تکمیل پروژه فرهنگسرای آبادان را از دیگر برنامه‌های این اداره کل اعلام کرد و گفت: مراحل قانونی واگذاری اجرای این پروژه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و طی صورت جلسه ای به سازمان منطقه آزاد اروند واگذار شد.
مردانی تصریح کرد: در مردادماه تفاهمنامه ای بین مناطق آزاد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مدت سه سال منعقد شد که بر اساس آن دغدغه‌های مربوط به تامین هزینه ها و نیرو در بخش فرهنگی و هنری، رفع می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند وحدت رویه در انجام وظایف مسئولیت‌های فرهنگی و هنری در مناطق آزاد را از اهداف این تفاهمنامه بیان کرد و گفت: هم‌افزایی ظرفیت‌های قانونی و اقتصادی طرفین برای ارتقاء فرهنگی، هنری مناطق آزاد و توسعه صنایع خلاق، تجهیز و ساماندهی زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در مناطق آزاد از اهداف دیگر این تفاهمنامه است.

وی واگذاری کلیه اختیارات قانونی به هر یک از مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مناطق آزاد را از دیگر مفاد این تفاهمنامه عنوان کرد و گفت: کمک به تکمیل و تجهیز مراکز فرهنگی و هنری وابسته در مناطق آزاد بر اساس قانون بودجه سالانه در مناطق آزاد طبق برنامه‌های مطالعاتی، ظرفیت‌ها و رویدادهای مورد توافق سالانه از اقدامات وزارت ارشاد اسلامی در این تفاهمنامه است.

48

کد خبر 1450250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =