اجرای مانورهای مدیریت بحران در نیروگاه شهیدرجایی

مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی گفت: برای اجرای طرح‌های پدافندغیرعامل؛ تاکنون مانورهایی با هدف مدیریت بحران، طراحی و همراه با برگزاری دوره های مختلف آموزشی، عملیاتی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فرهور، مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی در تشریح اقدامات انجام شده در نیروگاه با رویکرد کاهش آسیب پذیری و مقابله با تهدیدها گفت: ضرورت صیانت از نیروی انسانی، سازه ها و تجهیزات نیروگاهی، به منظور اطمینان از پایداری تولید انرژی الکتریکی، موجب پیاده سازی روش های مبتنی بر پدافند غیرعامل در این شرکت شده است.
او ادامه داد: به طوری که برای دست یابی به این هدف، سناریوهایی در حوزه های بهره برداری، حراست، کنترل و نظارت بر تحویل گیری سوخت مایع، مدیریت بحران، محیط زیست و بیو تروریسم، تدوین شده و همچنین در سال جاری هم سناریوهایی در حوزه سایبری، الکترومغناطیس، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی، تدوین و پیاده سازی شده است.
 فرهور افزود: مفهوم پدافند غیرعامل را با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، شناسایی روش های دشمن، دشمن شناسی و تدوین رویه های مقابله با دشمنی دانست. 
مدیرعامل نیروگاه افزود: برای اجرای طرح های پدافندغیرعامل در پاسخ به شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی نیز تاکنون مانورهایی با هدف مدیریت بحران، طراحی و همراه با برگزاری دوره های مختلف آموزشی، عملیاتی شده است. 
فرهور افزود: تربیت گروه های تخصصی، تدوین طرح های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، همچنین شناسایی و مقابله با بدافزارهای صنعت نیروگاهی با ایجاد آزمایشگاه های سایبری و ...، از دیگر اقداماتی بوده که از سوی متخصصان این حوزه به انجام رسیده است. 
مدیرعامل نیروگاه در پایان بیان کرد: برای اجرای این طرح ها و با هدف آشنایی شرکت ها و صنایع وابسته به صنعت برق، تاکنون تعاملات سازنده ای با سازمان پدافند غیر عامل داشته ایم.

48

کد خبر 1450629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =