بودجه ۳۷۰ میلیون یورویی برای مقابله با ریزگردها کجا خرج شد؟

تسنیم نوشت: نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خواستار شفافیت در هزینه‌کرد ۳۷۰ میلیون یورویی مقابله با ریزگردها که از صندئق توسعه ملی برداشت شده اسا، شد.

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت ریزگردها در شهرهای جنوبی و غربی کشور، اظهار کرد: باید راه‌حل اساسی برای حل مشکل ریزگردها از سوی تمام دستگاه‌ها از جمله دولت و مجلس اندیشیده شود.

وی افزود: امروز در شرایطی قرار گرفته‌ایم که شاهد هجوم ریزگردها با شدت بیشتری نسبت به سال‌های قبل به شهرهای جنوبی و غربی کشور، به‌خصوص شهرهای استان خوزستان هستیم که نیازمند اقدام فوری در این زمینه هستیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه بارها در مجلس نسب به ریزگردهای استان‌های غربی و جنوبی کشور تذکر داده‌ایم، گفت: گویا مشکل ریزگردها برای برخی مسئولان و تصمیم‌گیران در این حوزه عادی شده است؛ به هیچ‌وجه اعتنایی به تذکرات و فریادها نمی‌کنند.

یوسفی با اشاره به مبالغ و اعتبارات اختصاص یافته برای حل مشکل ریزگردها، گفت: در ۳ سال گذشته در مجموع، ۳۷۰ میلیون یورو برای مقابله با ریزگردها از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است، اما نتیجه ملموسی را در رفع معضل ریزگردها شاهد نبوده‌ایم.

نماینده مردم اهواز در مجلس اضافه کرد: معتقدم هنوز در حوزه شناسایی کانون ریزگردها ضعف‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود، شاید به طور اسمی و آماری، وسعت کانون‌های ریزگردها به ۳۳۰ میلیون هکتار برسد، اما اقدام مناسبی برای مقابله با این پدیده با توجه به وسعت ریزگردها صورت نگرفته است.

یوسفی با تأکید بر اینکه سالانه شاهد وخیم شدن وضعیت تنفسی ساکنان شهرهای غربی و جنوبی کشور به واسطه ریزگردها هستیم، اظهار کرد: پدیده ریزگردها موجب تشدید بیماری‌های تنفسی و ریوی شهروندان استان‌های خوزستان و کرمانشاه شده است که هزینه‌های سنگینی را هم به خانواده‌ها و هم به کشور تحمیل کرده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول از جمله، سازمان محیط زیست باید نسبت به هزینه‌کرد ۳۷۰ میلیون یورویی برای حل معضل ریزگردها که از صندوق توسعه ملی برداشت کرده‌اند باشند، این موضوع را در مجلس به طور جدی پیگیری می‌کنیم، باید هزینه‌کرد این مبلغ شفاف شود.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1450808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =