هادی غفاری: آمریکا آمده بود به ما دعای کمیل و ندبه یاد بدهد؟ /قطعا تسخیر سفارت آمریکا تاثیری در وقوع جنگ علیه ایران نداشت

آیا تسخیر سفارت آمریکا زمینه ساز جنگ ایران و عراق بود؟ سوالی که هادی غفاری در گفتگویی که پیشتر با خبرگزاری خبرآنلاین داشت به آن پاسخ داده بود.

هادی غفاری، عضو مجمع نیروهای خط امام به خبرآنلاین گفته بود: وقتی سفارت آمریکا تسخیر شد دولت کارتر دنبال چماق کشی بود. چماق کشی هیچ گاه جواب نمی دهد مخصوصا وقتی این رویه در قبال ملت ایران به کار گرفته شود. اگر کارتر عقل داشت می نشست با سایر مقامات آمریکایی بررسی می کرد تا ببینند اشتباه شان کجا بود که چنین عکس العملی را در پی داشت. ۴۵ هزار مستشار آمریکایی با آشپز، سگ و منشی شان در ایران چه کار می کردند آیا آمده بودند دعای کمیل و دعای ندبه به ما یاد بدهند؟ باید می آمدند یک عذرخواهی ساده می کردند و متعهد می شدند دیگر در امور ایران دخالت نمی کنند اما فکر کرده بودند می توانند عملیات عنتبه را در ایران پیاده سازی کنند.

وی در واکنش به تحلیل شبکه بی بی سی فارسی درباره اینکه اگر سفارت آمریکا سال ۵۸ تسخیر نمی شد صدام به خودش جرأت حمله به ایران را نمی داد گفت: قطعا این طور نیست. صدام در زمان شاه هم داشت به خوزستان حمله می کرد. آمریکایی ها، انگلیسی ها و روس ها کنار آمدند که ایران با ثبات بماند تا بتوانند راحت نفتش را ببرند.

وی افزود: چهار روز از انقلاب گذشت، ۲۶ بهمن ۵۷ بعد از ۳ شب رفتم خانه بخوابم در این ۳ روز و ۳ شب فقط برای آنکه وضو بگیرم پوتین هایم را در می آوردم. قبل از اذان صبح بود دیدم تلفن زنگ می زند مرحوم آیت الله مطهری پشت خط بود گفت "من مرتضی مطهری هستم الان امام امر فرمودند به شما اطلاع بدهم بروید خوزستان را تحویل بگیرید". من وقتی خوزستان رفتم، خلق عرب حاضر نبود بپذیرد در ایران انقلاب شده است. هنوز لانه جاسوسی هم گرفته نشده بود. آن زمان عراقی ها در خرمشهر مدرسه داشتند تحریک می کردند و خلق عرب دنبال تجزیه خوزستان بود. 

وی تاکید می کنم. همان زمان معلمان به من درباره نقش مدرسه عراقی های خرمشهر در مسائل خوزستان هشدار می دادند و می گفتند برنامه عراقی ها این است که از طریق آن مدرسه برای حمله به ایران زمینه چینی کنند. هرکس وقوع جنگ تحمیلی را به تسخیر لانه جاسوسی مرتبط می کند یقینا مثل ما در مسائل درون کشور نبود.

2727

کد خبر 1451013

برچسب‌ها