باشگاه‌ها فقط زورشان به بازیکن می‌رسد

یوسف کرمی گفت: مام منافع مدیران از ورزش است اما قدمی برای آن ها بر نمیدارند و تنها به فکر برگزاری لیگ هستند اینکه چگونه برگزار شود برای آن ها در اولویت نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ یوسف کرمی ملی پوش اسبق تکواندو در خصوص دستمزد پایین تکواندوکاران گفت: این یک معضل بزرگ برای تکواندو ایران محسوب می شود و سالیان سال است که تکواندوکاران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند. علاوه بر این باید ۱۵ درصد حق هییت و مربی و مالیات را هم از این مبلغ ناچیز دستمزد تکواندو کاران کم کرد.

کرمی که با رادیو ایران حرف می زد در خصوص اعلام انصراف برخی از ملی پوشان برای حضور در لیگ برتر تکواندو ادامه داد: تکواندو کاران با انجام این کار نه تنها بازی نمیکنند بلکه این اتفاق منجر به آسیب دیدن رشته تکواندو می شود و به خودشان نیز آسیب وارد میکنند.

بازیکنی که اعلام می کند اگر فلان مبلغ را به من ندهند بازی نمیکنم ابتدا به خود آسیب وارد میکند و سپس به ورزش تکواندو که سالیان سال است سرمایه گزاری کردیم یک ورزشکار را پروزش داده ایم و به اینجا رسانده ایم. و این مسئولیت فدراسیون را دو چندان میکند که مدیریت کند این مسئله را تا بازیکنان تکواندو چنین ذهنیتی برایشان بوجود نیاید. خودم به شخصه بارها این سوال برایم بوجود می آمد که چرا مبلغ قرارداد ما بازیکنان زیاد نمی شود؟ ابتدا تفکرم بر این بود که تیم هایی که شرکت میکنند بودجه آنچنانی ندارند و یا در بخش خصوصی فعالیت میکنند. اما سوال اینجاست که پولادگر خود اهل اصفهان است و با ارتباطاتی که دارد می تواند با تیم های فولاد ماهان ، سپاهان، ذوب آهن صحبت کند و دلایل عدم حضور این تیم ها در لیگ را روشن کند، تیم هایی که سال های قبل در لیگ برتر حضور داشتند اما الان خبری از آنها نیست، رییس هییت استان آذربایجان شرقی چرا نباید از تیم های تراکتور و ماشین سازی که میلیاردی برای فوتبال هزینه میکنند درخواست کند که در رشته ی المپیکی تکواندو تیمداری کنند؟

وقتی تیم های شرکت کننده زیاد باشد و رقابت ها جذاب پیگیری شوند تاثیر خود را بر روی دستمزد بازیکنان خواهد گذاشت و مطمئن باشید این لیگ برگزار می شود و با بازی نکردن یه تعداد محدود بازیکن هیچوقت لیگ تعطیل نمیشود و بازیکنان بلاخره کوتاه خواهند آمد و رقابت ها آغاز می شود. این نکته را هم یادآور میشوم یکی از دلایل موفقیت تکواندو برگزاری رقابت های لیگ است که امکان تعطیلی آن وجود ندارد.

دارنده مدال برنز المپیک در خصوص زورگویی سازمان ها و باشگاههایی که تیمداری میکنند و با قوانین سختگیرانه دستمزد پایین برای ورزشکاران در نظر میگیرند افزود: این باشگاه‌ها فقط زورشان به بازیکن می‌رسد و معتقدند که در حال همکاری با فدراسیون هستند و از طریق تبلیغات سود خود را خواهند بدست آورد و تنها بازیکن است که ازین شرایط متضرر خواهد شد و حق ورزشکاران بیشتر از این است.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو در خصوص قانون قراردادهای شناور که تمجیدی رییس سازمان لیگ از آن صحبت به میان آورده است به رادیو ایران گفت:این قانون چی هست؟ قانونی که برای همه ابهام دارد و کسی از آن مطلع نیست، اصلا آقای تمجید تکواندو کار بوده اند؟ ایشان کجای این رشته بوده اند؟
کرمی در پایان در خصوص قرارداد بازیکنان گفت: من ۷ سال در تیم دانشگاه آزاد بودم و هر سال که پیشنهاد بهتری از  سایر تیم ها داشتم به من اعلام میکردند که شما قرارداد دارید و نمی توانید از تیم جدا شوید و سازمان لیگ هم کمترین حقی را برای ورزشکار قائل نیست، اساسنامه فدراسیون خیلی ایراد دارد. در ۲۰ سال گذشته یک نفر نبوده است که از منافع ورزشکار دفاع کند، جالب است تمام منافع مدیران از ورزش است اما قدمی برای آن ها بر نمیدارند و تنها به فکر برگزاری لیگ هستند اینکه چگونه برگزار شود برای آن ها در اولویت نیست.

۲۵۵ ۲۵۱

کد خبر 1451138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =