کمیته اضطراری ویروس کرونا در بیمارستان امام خمینی (ره) تشکیل شد

نشست کمیته اضطراری ویروس کرونا با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه، سرپرست بیمارستان و جمعی از مسئولین بیمارستان امام خمینی(ره) در دفتر مدیریت این بیمارستان برگزار گردید.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت؛با گسترش پرشتاب ویروس کرونا و افزایش روند صعودی بیماران سرپایی و بستری،کمیته اضطراری ویروس کرونا در دفتر مدیریت بیمارستان برگزار شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه هدف از برگزاری این نشست را مقابله با گسترش پرشتاب ویروس کرونا و افزایش روند صعودی بیماران سرپایی و بستری و بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت، میزان آمادگی مجموعه درمانی شهرستان و پیش بینی تمهیدات لازم در این مرکز درمانی، این کمیته اضطراری برگزار گردید.
دکتر محمد طاهر طیب زادگان در ادامه تصریح کرد: استفاده از تمام ظرفیت تخت‌های بیمارستان برای پذیرش و درمان بیماران کووید ۱۹ اولویت اساسی این کمیته اضطراری بود. مدیر شبکه بهداشت و درمان از روند افزایشی بیماران سرپایی و بستری در شهرستان کهگیلویه خبر داد و اذعان کرد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، شرکت در تجمعات، مراسمات مختلف شادی و عزا و ساده انگاری بیماری کرونا از مهمترین علل افزایش مبتلایان به کووید ۱۹ در شهرستان می باشد و راه برون رفت از این شرایط موجود عزمی راسخ و همگانی همه مردم، ادارات و نهادهای مختلف و همکاری همه جانبه با کادر بهداشتی و درمانی عنوان کرد.
 سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت با تاکید بر احتمال آنفولانزا و تشدید شیوع ویروس کرونا لزوم آمادگی هرچه بیشتر همه بخش‌های درمانی و همچنین همکاری بیشتر مردم با کادر درمان و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم را خواستار شد.
 دکتر ابراهیم یاری نسب در ادامه افزود: در این نشست که با ارائه پیشنهادات مختلف همراه بود از ظرفیت یکی دیگر از بخش های درمانی بیمارستان جهت پذیرش بیماران کووید ۱۹ استفاده خواهد شد و رایزنی با دانشگاه علوم پزشکی استان جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز، تجهیزات پزشکی، حفاظتی و بهداشتی لازم و ظرفیت اکسیژن ساز بیمارستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره)در پایان تصریح کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت تنها مرکز درمانی شهرستان کهگیلویه میباشد و متاسفانه آمار مراجعه به اورژانس و بخش‌های بستری در چند روز گذشته افزایش یافته و فشار کاری شدیدی طی چند روز اخیر شروع شده است بنابراین جهت جلوگیری از بحران و کمبود تخت و درمان بیماران کووید ۱۹ در این مرکز درمانی از مردم عزیز شهرستان کهگیلویه تقاضامندیم پروتکل های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند، از مسافرت ها، حضور در تجمعات غیر ضروری پرهیز نمایند. استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی و رعایت بهداشت فردی اولویت اساسی در جهت مقابله با این بیماری باشد.
در پایان این نشست اضطراری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه،سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) به همراه مسوولین اجرایی بیمارستان از بخش های مختلف بیمارستان بازدید کردند.

46

کد خبر 1451236

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =