قیمت نفت به 40 دلار افزایش یافت/ بازار نفت در انتظار نتیجه انتخابات آمریکا

فارس نوشت: با اعلام کاهش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت به 40 دلار در هر بشکه رسید اما بازار پرنوسان در انتظار نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

پس از اینکه آمارهای صنعتی نشان داد ذخایر نفت آمریکا به شدت کاهش یافته، قیمت نفت افزایش یافت اما معاملات پرنوسان بود زیرا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری هنوز مشخص نیست.

هر بشکه نفت برنت با 23 سنت افزایش 39.94 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 17 سنت افزایش 37.83 دلار معامله شد. نفت برنت به 40 و WTI به 38 دلار هم رسیده بودند.

قیمت نفت در هفته گذشته به علت شدت گرفتن همه گیری ویروس کرونا و اعمال محدودیت های بیشتر که به چشم انداز تقاضا صدمه می زند، کاهش یافت. قیمت نفت در سه روز گذشته، تقریبا آن کاهش قیمت ها را در آستانه انتخابات امریکا جبران کرده است.

موسسه آمریکن پترولیوم اعلام کرد ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته به شدت کاهش یافته درحالی که ذخایر بنزین افزایش یافته است. ذخایر نفت 8 میلیون بشکه کم شده و به 487 میلیون بشکه رسیده است.

محدودیت های بیشتر می تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت شود همچنانکه در ایتالیا، نروژ و مجارستان، محدودیت ها بیشتر شده است. انگلیس، فرانسه و کشورهای دیگر هم محدودیت هایی اعمالکردند.

منابع آگاه گفتند اوپک پلاس در حال بررسی کاهش بیشتر تولید برای سال آینده هستند تا از تقویت قیمت ها حمایت کنند.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1451463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =