آخرین اخبار از انتخابات آمریکا؛ دو نامزد در کدام ایالت‌ها پیشتاز هستند؟

جدیدترین و مهمترین اخبار انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا را می خوانید

به گزارش خبرآنلاین،کمیسیون انتخاباتی نوادا درحالی که بایدن با ۸ هزار رای پیش است، گفت که کار بس است و دیگر رایی را امروز نخواهد شمرد. 

آن‌ها اعلام کردند که در روزهای آینده، رای‌های پستی که در چند روز اخیر ارسال شده است را خواهند شمرد و نتیجه را اعلام خواهند کرد. نوادا با ۶ رای الکترال، حالا اهمیتی حیاتی برای هر دو کمپین دارد، اگرچه به نظر می‌رسد در نهایت ایالتی آبی باشد.

تیم آلبرتا، سردبیر ارشد پولتیکو می‌گوید در میشیگان، حتی در کاونتی‌هایی که انتظار نداریم، رای‌های پستی به شدت به سود جو بایدن است و نباید فقط به دیترویت نگاه کرد. صرفاً برای امید دادن به خودمان و شما این را متنشر کردیم.

در نوادا نیز رقابت بین بایدن و ترامپ تنگاتنگ گزارش شده است.

 از طرفی جهش یکباره میلواکی و جلو افتادن بایدن در ویسکانسن پس از شمارش آرای پستی، خوش بینی فزاینده‌ای را میان تحلیلی‌گران متمایل به بایدن ایجاد کرده است که چنین سناریویی در میشیگن و حتی پنسیلوانیا و جورجیا هم رخ دهد. به هرحال نمی‌توان از آرای پستی راحت گذشت.

در گرین بی ویسکانسن که نتایج آن حالا بسیار حیاتی است، شمارش آرا به علت تمام شدن جوهر متوقف شده است.

در حالی که بر اساس شمارش ۷۳ درصدی ترامپ در این ایالت نزدیک به ۸ درصد از بایدن جلو بود، اختلاف میان دو نامزد با شمارش ۸۷ درصد از آرا به ۱.۴ درصد به نفع ترامپ تغییر یافته است.

در این بین ۴ ایالت برای ترامپ حیاتی محسوب می شوند:

پنسیلوانیا: ۲۰ رای الکترال
میشیگان:۱۶ رای الکترال
جورجیا: ۱۶ رای الکترال
کارولاینای شمالی:۱۵ رای الکترال

در صورت کسب همه ۶۷ رای الکترال این ایالت ها مجموع آرا ترامپ به ۲۸۰ رای خواهد رسید و دونالد ترامپ میتواند برای دور دوم به کاخ سفید راه پیدا کند.

دیلی میل در پیامی توئیتری نوشت نتیجه انتخابات در میشیگان امروز اعلام می‌شود، یک میلیون رای هنوز شمارش نشده است تا الان ترامپ برتری ۱.۴ درصدی دارد.

همچنین پس از وقفەای کوتاە در شمارش آراء بە دلیل آنچە مسئولان خستگی کارمندان اعلام کردند، روند بازکردن صندوق ها و شمارش آراء دوبارە شروع شد.  شمارش آراء چند ایالت تعیین کنندە در نتیجە انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هنوز بە اتمام نرسیدە است.بە جز ایالت ویسکانسین کە جو بایدن با اختلاف اندکی پیش افتادە، در دیگر ایالت های باقی ماندە دونالد ترامپ پیشی گرفتە است.  

هنوز شمارش آراء بە اتمام نرسیدە و نتایج قطعی مشخص نیست. 
 

در حال حاضر ایالت پنسیلوانیا با ۳۶ درصد آراء شمرده‌نشده به عنوان بیشترین سهم در آرای شمرده‌نشده و دارا بودن ۲۰ رای الکترال به عنوان بیشترین سهم در بین ایالت‌های باقی‌مانده، تعیین کننده‌ترین ایالت در مشخص‌شدن نتیجه انتخابات آمریکاست. پیش تر خبرهای منتشر شده از پیروزی قطعی ترامپ در این ایالت حکایت داشت.

در انتخابات سنا نیز دموکراتها توانسته‌اند دو کرسی متعلق به جمهوری‌خواهان را از آن خود کنند و در مقابل جمهوری‌خواهان نیز یک کرسی متعلق به دموکرات‌ها را به دست آورده‌اند.در صورتی که در پایان هر کدام از احزاب موفق به کسب ۵۰ کرسی در مجلس سنا شوند، اکثریت به دست جناحی خواهد بود که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود. بر اساس برآورد نیویورک تایمز تاکنون دو حزب دموکرات و جمهوری خواه هر کدام ۴۷ کرسی خود را در مجلس سنا قطعی کرده‌اند و ۶ کرسی هنوز تکلیفش مشخص نیست.

در خبر جالب دیگر نامزد فوت شده در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا پیروز شد.دیویدآندال نامزد جمهوریخواهان، پیروز مجلس نمایندگان از داکوتای شمالی اعلام شد اما او چند روز پیش از انتخابات سوم نوامبر در گذشته بود.وی در آخرین هفته ماه اکتبر جانش را بدلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده بود.

طبق آخرین گزارش ها  امید ترامپ برای پیروزی در ویسکانسین بسیار کمرنگ شده است. در این ایالت بایدن ۴۹.۶ درصد و ترامپ ۴۸.۹ درصد شده و آرای غائبین چرخش خوبی به سوی بایدن دارند. در همین راستا ویسکانسن و نوادا در آستانه پیروزی بایدن هستند. در صورت وقوع این سناریو، بایدن یکی از ۴ ایالت باقی مانده را ببرد، برنده نهایی خواهد شد؛ البته اگر کارولینا را ببرد که بعید است آنوقت به جای ۲۷۰ رای الکترال صاحب ۲۶۹ می‌شود.

پایگاه اینترنتی سی ان بی سی/ در حالی که جو بایدن در ایالت های نوادا و ویسکانسین با اختلافی اندک، از دونالد ترامپ جلو افتاده  است اما شمارش آراء به کندی پیش می رود و به تبع آن نتایج هم قطره چکانی اعلام می شوند.

همزمان خبر می رسد  ایالت داکوتای شمالی که بدترین وضعیت را به لحاظ کرونا داشت، دو برابر بیشتر از بایدن به ترامپ رای داد.

سرنوشت انتخاباتِ سوم نوامبر (اولین سه شنبه نوامبر) که روز انتخابات در آمریکا است در انتخابات امسال به چهارشنبه کشیده شده است در حالی که هنوز برنده این رقابتِ سخت، مشخص نشده است.

امکان دارد نتیجه نهایی انتخابات در ایالت های میشیگان و ویسکانسین تا اواخر روز چهارشنبه (به وقت آمریکا) مشخص  شود. نتیجه انتخابات پنسیلوانیا هم ممکن است تا اواخر این هفته مشخص شود.

در تصویر زیر وضعیت ترامپ و بایدن را مشاهده می کنید:

ترامپ ۲۱۳ الکترال فقط ۵۷ رای نیاز دارد؛ بایدن ۲۳۸ الکترال فقط ۳۲ رای نیاز دارد.

لس آنجلس تایمز در پیامی توئیتری نوشت درحالی که رقابت بین ترامپ و بایدن در ایالت‌های کلیدی همچنان باقی است، هیچ یک از آن‌ها هنوز برنده قطعی نیست. بایدن از حامیانش خواسته صبر پیشه کنند و ترامپ کل انتخابات را زیرسئوال برده است.

فاکس نیوز در خبری تازه گزارش داده اعلام پیروزی زودهنگام دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آن هم در حالی که آراء بسیاری از ایالت‌ها شمرده نشده نشان از این دارد که پرونده انتخابات این دوره به دیوان عالی خواهد رفت.

در این گزارش آمده است: رئیس جمهور ترامپ امروز چهارشنبه پیروزی خود را در چندین ایالت مهم رقابتی اعلام کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که هنوز مشخص نیست چه کسی آراء را به خود اختصاص داده است. ترامپ به طور ضمنی اعلام کرده که کاخ سفید دادگاه عالی را تحت فشار قرار می‌دهد تا درباره آراء مورد اختلاف تصمیم بگیرد. ترامپ هشدار داد که "یک گروه بسیار ناراحت "سعی دارند مردم را از حق رأی محروم کنند.

رئیس جمهور که از اتاق شرقی کاخ سفید صحبت می‌کرد از طرفداران خود تشکر کرد و ادعا کرد که میزان مشارکت بی سابقه بوده است.

وی افزود: "من می‌خواهم از مردم آمریکا به خاطر پشتیبانی فوق العاده شان تشکر کنم. میلیون‌ها و میلیون‌ها نفر امشب به ما رأی دادند. "

به گزارش هیل، ستاد انتخاباتی بایدن در این خصوص گفت: «ترامپ سعی دارد حق مردم آمریکا برای رأی آزاد را سلب کند. ترامپ نتیجه انتخابات را تعیین نمی‌کند و روند دموکراتیک همچنان ادامه دارد».

ستاد انتخاباتی بایدن با ابراز اطمینان درباره پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات تصریح کرد: «اطمینان داریم که پس از اتمام روند شمارش آراء، بایدن رئیس‌جمهور می‌شود».

مدیر ستاد انتخاباتی بایدن، اظهارات ترامپ را «شنیع، بی‌سابقه و نادرست» خواند و گفت اگر ترامپ به تهدید خود برای بردن پرونده به دیوان عالی و جلوگیری از طی‌کردن روند طبیعی شمارش آرا عمل کند، تیم‌های حقوقی دموکرات‌ها با این اقدام مقابله خواهند کرد».

در خبری دیگر واکنش ها به تبریک زودهنگام نخست وزیر اسلوونی به ترامپ ادامه دارد. آندریاس شیدر رییس جناح سوسیال دمکرات اتریش در پارلمان اتحادیه اروپا از یانش یانزا نخست وزیر اسلوونی که دونالد ترامپ را به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری به رسمیت شناخت و به او تبریک گفته است به شدت انتقاد کرد.وی گفت: نخست وزیر اسلوونی به دلیل نیاز کوته بینانه جانب ترامپ را گرفت. این اقدام همچنین شرم آور و خطرناک است. 

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1451535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =