دستگیری مامورقلابی یگان ویژه پس از اغفال ۶ دختر/ متهم دستگیر شده است

مشرق نوشت: اوایل آبان ماه امسال بود که زنی جوان با مراجعه قضایی به پلیس آگاهی مراجعه کرده و از فردی به هویت عمران، ۳۵ ساله شکایت کرد. با توجه به اینکه موضوع پرونده اغفال و اخاذی با جعل عناوین دولتی بود، پرونده‌ای با همین موضوع تشکیل و به ماموران اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واگذار شد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، شاکی در مقر پلیس حاضر شده و به ماموران گفت: حدود چهار ماه پیش با مرد جوانی به نام عمران آشنا شدم. او خودش را مأمور پلیس معرفی کرد و با توجه به اینکه در اکثر مواقع او را با لباس یک دست مشکی ماموران پلیس که عنوان نوپو نیز در روی آن نقش بسته بود، می‌دیدم، حرف‌هایش را باور کردم و در نهایت بنا شد تا این فرد به خواستگاری من بیاید.

شاکی ادامه داد: پس از تعیین قرار خواستگاری، این فرد ناگهان ادعا کرد که باید زمان خواستگاری را به تاریخ دیگری موکول کنیم، چرا که برایش مشکل مالی پیش آمده بود. من هم از آنجایی که به خیال خودم او را می‌شناختم و او هم توانسته بود اعتماد من را جلب کند، ۱۲۰ میلیون تومان به همراه یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶متعلق به خودم را در اختیارش قرار دادم تا مشکل مالی اش را حل کند. اما از آن روز به بعد این فرد دیگر پاسخی به تماس‌های من نداده و من هم مجبور به شکایت شده ام.

با کسب این اطلاعات، ماموران موفق شدند تا با شیوه‌های پلیسی، مخفیگاه این فرد را در جنوب تهران شناسایی کنند که پس از آن با اخذ مجوز ازمقام قضایی، این فرد در عملیاتی دستگیرشده و در حالی که البسه و برخی اقلام پلیسی نیز از وی کشف شد، او به مقر انتظامی منتقل شد.

این فرد در بازجویی‌های انجام شده صراحتا اعلام کرد که عنوان مامور پلیس را برای جلب اعتماد جعل کرده و پلیس نیست. همچنین به پنج فقره کلاهبرداری و اخاذی از دختران دیگر به شیوه مشابه و نیز چهار مورد کلاهبرداری با دادن وعده استخدام به آقایان در پوشش مامور پلیس اعتراف کرد که تا کنون شش تن از شاکیان وی شناسایی شده اند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تایید این خبر اعلام کرد که متهم دستگیر شده پس ازتشکیل پرونده به دادسرا منتقل شد.

23302
کد خبر 1451701

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =