آخرین خبرهای انتخاباتی آمریکا؛ انتظار برای مشخص شدن نتایج دیگر ایالات کلیدی

جدیدترین و مهمترین اخبار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شرح زیر است:

به گزارش خبرآنلاین، شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد بر اساس نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت پنسیلوانیا همچنان ۷۶۵ هزار رأی مردمی شمارش نشده است.

بر اساس این گزارش، جو بایدن نامزد دموکرات برای آن که بتواند در این ایالت به پیروزی برسد باید بتواند بین ۵۹ تا ۶۱ درصد از این ۷۶۵ هزار رأی مردمی شمارش نشده را از آن خود کند.

این در حالی است که دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان نیز برای حفظ پیشتازی اش در این ایالت باید بتواند ۳۹ تا ۴۱ درصد از این ۷۶۵ هزار رأی مردمی شمارش نشده را از آن خود نماید.

تاکنون در پنسیلوانیا، دونالد ترامپ با کسب ۵۰.۷ درصد از آرای مردمی تاکنون شمارش شده پیشتاز است.

جو بایدن نامزد دموکرات‌ها نیز تاکنون توانسته ایت ۴۸.۱ درصد از آرای تاکنون شمارش شده را به دست آورد.

این ایالت ۲۰ رأی الکترال کالج (مجمع گزینندگان) دارد.

 همچنین شمارش آرا به صورت عادی در ماریکوپای آریزونا ادامه دارد گزارشگرهای محلی اعلام کردند کارکنان مرکز رای گیری از پلیس خواسته‌اند تا پای ماشین آنها را اسکورت کنند. مردان مسلح ترامپی بیرون مرکز ایستاده‌اند.

هیچ یک از دو نامزد این انتخابات تا این لحظه نتوانسته اند مدعی پیروزی شوند و هر دو کارزار گفته اند که مسیرهای بالقوه ای برای رسیدن به ۲۷۰ رای برای پیروزی در سیستم کالج الکتورال یا انتخاباتی دارند.

جو بایدن، نامزد حزب دمکرات و معاون سابق رئیس جمهور آمریکا در دولت باراک اوباما، روز چهارشنبه گفت تصور می کند کمپین او در مسیر پیروزی است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، و نامزد این انتخابات اما مدعی پیروزی شده است. کارزار انتخاباتی او شکایاتی را در دو ایالت که آقای بایدن در آنها پیش است طرح کرده است.

انتظار می رود شمارش آرا در چندین ایالت کلیدی تا پایان روز چهارشنبه کامل شود اما نتیجه انتخابات ممکن است تا چند روز دیگر معلوم نشود.

کمپین بایدن گفت که انتظار دارد برنده شود چون چندین ایالت در روز چهارشنبه یا پنجشنبه عملا به نفع او ثبت خواهد شد. با این حال کمپین ترامپ گفت مطمئن است که شمارش آرا به نفع اوست.

این انتخابات احتمالا بیشترین میزان مشارکت در یک قرن اخیر در آمریکا را ثبت کرد. بیش از ۱۰۰ میلیون نفر زودهنگام رای دادند و ده ها میلیون نفر دیگر هم روز سه شنبه آرای خود را به صندوق ریختند.

ترامپ در این انتخابات بهتر از نظرسنجی ها عمل کرده، اما بایدن در چند ایالت کلیدی به فاصله اندک پیش است.

در انتخابات آمریکا نتایج به صورت ایالتی تعیین می شود نه بر اساس آرای عمومی و سراسری.

پیش بینی می شود بایدن در میشیگان، از ایالت هایی که دونالد ترامپ چهار سال پیش با فاصله خیلی کم برده بود، پیروز باشد.

همچنین شبکه خبری سی‌ان‌ان، سی بی اس، فاکس نیوز و خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده‌اند که برآورد می‌شود او در ویسکانسین هم برنده اکثریت آرا شده است. بی‌بی‌سی پیش از تایید نتایج منتظر است تا آرای بیشتری شمرده شود.

با این حال جمهوری خواهان گفته اند که فورا خواهان بازشماری آرا در ویسکانسین خواهند شد، چون ادعا می کنند "گزارش هایی از نقض مقررات در چند بخشی (کانتی) وجود دارد."

آرا در ایالت پنسیلوانیا هم نزدیک است. هرچند ترامپ در این ایالت پیش است اما با توجه به اینکه هنوز چند صد هزار رای پستی باید شمارش شود ممکن است این نتیجه عوض شود.

در پنسیلوانیا و میشیگان کمپین ترامپ شکایاتی را برای متوقف کردن شمارش آرا تسلیم کرده است.

 بایدن همچنین می تواند در آریزونا، که زمانی پایگاه قابل اعتماد محافظه کاران بود، پیروز شود و در ایالت نوادا هم کمی پیش است. جوبایدن نامزد دموکراتها تا این لحظه ۲۶۴ رای الکترال را از آن خود کرده و در صورت پیروزی در ایالت نوادا و کسب ۶ رای الکترال این ایالت، جمع آرای الکترال او به ۲۷۰ خواهد رسید و پیروز نهایی انتخابات خواهد شد. تا این لحظه ۷۵ درصد از آرا در ایالت نوادا شمرده شده که بایدن با کسب ۴۹.۳ درصد در مقابل ترامپ با ۴۸.۷ درصد ، در این ایالت سرنوشت ساز ، پیش است.

پیروزی ترامپ پیشتر در دو ایالت فلوریدا و تگزاس قطعی شده بود، جایی که جو بایدن امیدوار بود بتواند شگفتی بیافریند.

نتایج در جورجیا و کارولینای شمالی هم خیلی نزدیک است، هرچند درحال حاضر به نفع ترامپ است.

به علاوه براساس پیش‌بینی بی‌بی‌سی ترامپ دو ایالت اوهایو و میزوری را در ستون خود نگاه خواهد داشت.

درحالی که دو نامزد برای کسب آرا در سیستم کالج الکتورال می جنگند،  بایدن با کسب ۵۰ درصد آرای عمومی ۲.۵ میلیون رای بیش از رقیب به دست آورده است.

هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶ تقریبا سه میلیون رای بیش از ترامپ به دست آورد اما انتخابات را باخت.

بایدن روز چهارشنبه در یک سخنرانی گفت روشن است که کمپین او درحال بردن ایالات کافی برای پیروزی در انتخابات است.

او گفت: "من اینجا گزارش می دهم که ما بر این باوریم که برنده خواهیم شد."

 بایدن خواستار اتحاد ملی شد و قول داد از دمکراسی دفاع کند.

او گفت: "هیچ کس نمی تواند دمکراسی‌مان ما از ما بگیرد، نه حالا، نه هیچ وقت."

همزمان ترامپ در توییتی مدعی کشف "شگفت انگیز برگه های رای دور ریخته شده" شد، که به گفته او باعث شده پیشتازی او در چند ایالت از میان برود اما هیچ شواهدی ارائه نکرد. توییتر این پست او را با برچسب "احتمالا مورد مناقشه و گمراه کننده" مشخص کرد.

رئیس جمهور آمریکا در یک تجمع انتخاباتی در کاخ سفید باز بدون ارائه شاهد گفت "تقلب جدی" صورت گرفته و گفت "ما به دیوان عالی مراجعه خواهیم کرد".

او گفت ما "می خواهیم هرگونه رای دادن متوقف شود" که ظاهرا به این معنی بود که می خواهد شمارش آرای پستی پایان یابد. برخی ایالات آرای پستی را اگر حداکثر تا روز سه شنبه پست شده باشد تا چند روز بعد می پذیرند.

کمپین بایدن اظهارات او را به عنوان سخنانی "خشم آور، بی سابقه و غلط" محکوم کرد و آن را "تلاشی عریان برای گرفتن حقوق دمکراتیک شهروندان آمریکا از آنها" توصیف کرد.

بایدن که 6 رای دیگر برای راهیابی به کاخ سفید دارد در برخی ایالت ها پیش افتاده و در همین راستا جمهوری خواهان معقدند که تقلب شده است. رودی جولیانی وکیل ترامپ گفت: در انتخابات تقلب شده، فکر می‌کنید ما احمقیم؟! فکر می‌کنید ما کودن هستیم؟

جدیدترین آمار شمارش آرای ایالتهای سرنوشت ساز در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / صبح پنجشنبه 5 نوامبر

پنسیوانیا: ترامپ با 164 هزار رایپیش است اما رای شهرستان فیلادلفیا، متمایل به دموکراتها هنوز باقی مانده است.

جورجیا: ترامپ با 28 هزار رای جلو است و شمارش آرا همچنان ادامه دارد.

آریزونا: بایدن 79 هزار رای جلوتر از ترامپ است اما ترامپ اختلاف رای خود را با بایدن کم کرده است.

روزنامه گاردین نیز نوشت: علی رغم گزارشهای ضد و نقیض، شماری آرا در ماریکوپا در آریزونا ادامه دارد.

311311

کد خبر 1451755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =