نظر یک مجری درباره تفاوت اجرا و بازیگری/ مسابقه تلویزیونی ایران دو هدف دارد

ایسنا نوشت: سعید شیخ زاده، مجری و دوبلور، که به تازگی مسابقه تلویزیونی «ایران» را اجرا می‌کند، با قایل شدن تفاوت میان اجرا و بازیگری، در عین حال معتقد است: «بازیگران هم به شرط آموزش می‌توانند مجریان خوبی باشند.»

شیخ زاده این روزها جایگزین سام درخشانی شده که به دلیل ایفای نقش در سریال «خوب، بد، جلف»، اجرای مسابقه «ایران» را ترک کرده است.

او در گفت‌وگویی با ایسنا درباره حضور بازیگران در قامت مجری که در سال‌های اخیر در تلویزیون باب شده است، اظهار کرد: حضور بازیگران در جایگاه مجری از نظر من اشکالی ندارد. وقتی یک بازیگر توانایی انجامش را داشته باشد مشکلی نیست و از چهره‌ای که میان مردم محبوبیت دارد می‌توان استفاده کرد؛ اما مسئله این است که در اغلب موارد شاهد موفقیت این جایگزینی در طولانی مدت نیستیم زیرا کار اجرا و بازیگری دو حوزه کاملا متفاوت است و باید آموزش کافی را برای اجرا و بازیگری که با هم متفاوت‌اند دید. مخصوصا در ژانر سرگرمی و مسابقه خیلی حساس است زیرا مجری باید برنامه را جمع و جور کرده و هیجان کافی را ایجاد کند؛ همچنین باید با مخاطب و شرکت‌کننده ها ارتباط درستی داشته باشد.

او افزود: امیدوارم وقتی بازیگری را برای اجرا انتخاب می‌کنندتوانایی‌اش را در نظر بگیرند،نه اینکه صرفا اینکه یک چهره تلویزیونی یا سینمایی را برای کار اجرا انتخاب کنند.ما در این مدت بازیگرانی را داشتیم که کار اجرا را هم با موفقیت انجام داده‌اند و مجریانی که در بازیگری موفق نبودند هم داشتیم؛ به نظرم می‌توان هر کاری را با آموزش لازم درست انجام داد.

شیخ زاده همچنین درپاسخ به این پرسش که مهارت و تخصص یک مجری دراجرای انواع مختلف برنامه‌های تلویزیونی چقدر اهمیت دارد؟ توضیح داد:‌هر برنامه نوع و سبک اجرای خودش را می‌طلبد و قطعا مجریان باید توانایی تغییر برایبرنامه‌های مختلف را داشته باشند. مجری موفق باید با توجه به سناریوی برنامه پیش برود و خودش را آماده کند. مجریان هم مثل بازیگران در نقش‌های مختلف باید تغییراتی را داشته باشند و خودشان را آماده کنند.

او درباره حضور در مسابقه «ایران» عنوان کرد: من در مسابقه «ایران» سعی می‌کنم خودم را به طرح و شکل و شمایل مسابقه برسانم و طوری جلو بروم که مخاطب از تماشای مسابقه حس خوبی داشته باشد. هدفمان این است که مخاطب هم اطلاعات خوبی کسب کرده و هم سرگرم شود.

سری جدید مسابقه تلویزیونی «ایران» به کارگردانی سعید رضایت و به تهیه‌کنندگی هاشم رضایت، شب‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه بعد از خبر ساعت ۱۹ از شبکه اول پخش می‌شود.

2323

کد خبر 1452047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =