۰ نفر
۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
تامین آب شرب منطقه نفت سفید هفتکل

استاندار خوزستان گفت: بخش عمده آبرسانی به منطقه نفت سفید هفتکل و ۶۰ روستای دیگر این مسیر انجام شده و قبل از تابستان سال آینده نفت سفید و دیگر روستاهای آن به آب شرب با کیفیت و پایدار دست می یابند.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه در بازدید از روستاهای هفتکل به ویژه منطقه نفت سفید این شهرستان اظهار داشت:هدف از این بازدید بررسی مشکلات  نفت سفید هفتکل و دیگر روستاهای این مسیر بود، یکی از مهم‌ترین مشکلات نفت سفید نبود آب شرب کافی در منطقه است که بدین منظور بنا شد از چاه‌های کاید رفیع آب به منطقه نفت سفید منتقل شود که بخش عمده پروژه انجام شده است‌.
وی گفت: البته این منطقه آب شرب داشت اما میزان آن کافی نبود و به علت پر نشدن مخزن آب به صورت ساعتی در اختیار اهالی منطقه قرار می‌گرفت با تکمیل پروژه آب رسانی به منطقه پایداری و کیفیت آب بالا می‌رود.
استاندار خوزستان مشکل دیگر اهالی نفت سفید و روستاهای اطراف را نبود اینترنت پرسرعت خواند و گفت: در حال حاضر اهالی منطقه از اینترنت ۲G استفاده می‌کنند که با توجه به آموزش مجازی و ضرورت اینترنت پرسرعا بنا شد این مشکل برطرف شود و اینترنت ۳G در اختیار اهالی قرار گیرد و مشکل آنتن‌دهی موبایل نیز برطرف شود.
 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استانخوزستان نیرر درتکمیا صحبت های استاندار افزود :  برای پروژه تامین آب منطقه نفت سفید از کاید رفیع هفتکل تا کنون ۸۰ کیلومتر خط انتقال لوله فلزی به قطر ۲۰ اینچ تا ۸ اینچ اجرا شده است، همچنین ۲ حلقه چاه در محدوده کاید رفیع هفتکل برنامه ریزی شده است.

گفتنی است منطقه نفت سفید هفتکل طی سالیان با مشکل تامین آب شرب مواجه بوده که با اجرای این پروژه این مشکل برای همیشه مرتفع خواهد شد.

46

کد خبر 1452072

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =