اتحادیه اروپا لوکاشنکو را تحریم می‌کند

ایسنا نوشت: اتحادیه اروپا قرار است امروز (جمعه) علیه رئیس جمهوری بلاروس و ۱۴ مقام دیگر این کشور و با هدف افزایش فشار علیه دولت مینسک تحریم‌هایی وضع کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این محدودیت های جدید علیه الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلارس و ۱۴ مقام دیگر این کشور شامل ممنوعیت سفر و مسدود کردن اموال و دارایی های آنهاست و قرار است یک ماه پس از آن از سوی ژورنال رسمی اتحادیه اروپا منتشر شود که این اتحادیه تحریم‌های مشابهی را علیه ۴۰ تن از مقام‌های بلاروسی وضع کرد.

اتحادیه اروپا دولت بلاروس را به سرکوب معترضانی متهم می‌کند که اعتراضات هفتگی را در مینسک، پایتخت این کشور به راه می‌اندازند.

این اعتراضات در پی اعلام پیروزی مجدد لوکاشنکو در انتخابات ریاست جمهوری ۹ اوت در این کشور برگزار می‌شود که به گفته معترضان، اپوزیسیون و برخی از کشورهای غربی با تقلب گسترده‌ای همراه بوده و باعث شده تا لوکاشنکو بار دیگر بر مسند قدرت بنشیند.

لوکاشنکو اما این اتهامات را قبول ندارد.

معترضان همچنین در این چندین هفته اعتراضات خود خواستار برگزاری انتخابات مجدد ریاست جمهوری در بلاروس و برکناری لوکاشنکو شده‌اند اما رئیس جمهوری این کشور گفته که قصد کناره گیری از قدرت یا حتی برگزاری انتخابات مجدد را ندارد.

اتحادیه اروپا پیروزی لوکاشنکو را به رسمیت نشناخته و خواستار برگزاری انتخابات جدید در بلاروس و گفتگویی جامع و کامل با اپوزیسیون شده است.

311312

کد خبر 1452099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =