عیسی آل کثیر؛ آرزوهایی که با یک خوشحالی پرپر شد!

بعد از حدود یک ماه و نیم سرانجام محرومیت شش ماهه عیسی آل کثیر از فعالیت‌های فوتبالی تایید شد و او علاوه بر فینال لیگ قهرمانان آسیا، نیمی از لیگ برتر را هم از دست داد اما بازهم بعضی معتقد هستند رای AFC منصفانه نبوده است.

مریم روحی:بعد از اعلام محرومیت عیسی آل کثیر مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس آن هم کمتر از سه ساعت مانده به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل النصر کمتر کسی بود که درباره این موضوع اظهار نظر نکند و حتی این اتفاق واکنش دو سیاستمدار را هم به دنبال داشت. علاوه بر این بسیاری از هنرمندان و ورزشکاران هم نسبت به این محرومیت انتقاد کردند و شهرام محمودی با بیان اینکه پرسپولیس مظلوم بود و معجزه کرد به دفاع از آل کثیر پرداخت.

بعد از پایان بازی پرسپولیس و النصر و صعود قرمزپوشان به فینال بسیاری از علاقمندان فوتبال با تقلید از آل کثیر خوشحالی بعد از گل او را تکرار و در فضای مجازی منتشر کردند که آل‌کثیر هم به تصاویری که فضای مجازی را ترکاند واکنش نشان داد.

تعجب سایت ایتالیایی از محرومیت طولانی مدت آل‌کثیر نیز ثابت کرد رای پرونده مهاجم پرسپولیس بیش از حد سنگین است و AFC با این بازیکن خیلی مهربان نبوده است.

بعد از بازگشت کاروان پرسپولیس از قطر تمام بازیکنان، کادرفنی و دیگر مسئولان به همراه هواداران این تیم در انتظار اعتراض باشگاه پرسپولیس به رای صادره در پرونده آل‌کثیر بودند که در نهایت هم این اتفاق رخ داد و دفاعیه مهم پرسپولیس برای آل‌کثیر به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد.

در این بین پرسپولیس هم برای جایگزین احتمالی آل‌کثیر در لیگ برتر تلاش هایی را انجام داد.

با اعتراض پرسپولیس AFC با ارجاع پرونده عیسی آل‌کثیر به کمیته استیناف موافقت کرد و در ادامه نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزاری جلسه استماع در پرونده عیسی آل‌کثیر را پذیرفت.

با این اتفاق بسیاری امیدوار بودند که آل کثیر بخشیده یا حداقل مدت محرومیتش کاهش پیدا کند. با این حال پرسپولیسی‌ها نگران آل کثیر بودند که بالاخره عذرخواهی کند یا بگوید سوءتفاهم بوده؟ چرا که بسیاری معتقد بودند عذرخواهی او به منزله پذیرفتن حرکت نژاد پرستانه است اما برخی هم عقیده داشتند در چنین پرونده های شخص باید حتما عذرخواهی و ابراز ندامت کند و بعد دلایل خود را توضیح دهد.

با توجه به اینکه ثابت شد ازبک‌ها از محرومیت آل‌کثیر بی خبر بودند و این  محرومیت بدون شکایت بوده است، اعتراض ها نسبت به رای بیشتر شد چرا که اعتقاد براین بود وقتی شکایتی صورت نگرفته AFC چگونه این پرونده را مورد بررسی قرار داده است. البته در موضوع نژاد پرستی احتیاجی به شکایت نیست و اگر مسئولان انضباطی تشخیص دهند چنین اتفاقی رخ داده بدون شکایت هم به این موضوع رسیدگی می شود.

در این پرونده که گفته می شود اشخاصی از داخل ایران در ایجاد آن نقش داشتند ابهامات زیادی وجود داشت اما چند روز پیش بود که سکوت خطیر درباره آل‌کثیر شکست و اعلام کرد قدمی علیه پرسپولیس برنداشته است.

به هرترتیب روز گذشته جلسه آنلاین دفاع آل‌کثیر برگزار شد و آل‌کثیر و آقایی برای بازگرداندن حق پرسپولیس تلاش کردند اما به نتیجه نرسیدند. آل‌کثیر بعد از این جلسه باردیگر گفت: قصدی از شادی گل نداشتم و دیگر همه چیز دست خداست.

چند ساعت بعد از این جلسه فرجام‌خواهی آل‌کثیر رد و محرومیت شش ماهه او تایید شد.باشگاه پرسپولیس به تصمیم کمیته استیناف درباره پرونده آل کثیر  واکنش نشان داد و اعلام کرد که پیش بینی های لازم برای جانشینی این بازیکن و لطمه نخوردن تیم صورت گرفته است تا هواداران نگران نباشند.

آل کثیر به تایید محرومیت شش ماهه از فوتبال واکنش نشان داد و از این اتفاق ابراز ناراحتی کرد و نوشت: خدایا به کدامین گناه بهترین روزای زندگیم داره جلوی چشمام پرپر می شه؟

به هرشکلی که بود این اتفاق می تواند تجربه ای تلخ نه تنها برای آل کثیر بلکه برای کل فوتبال ایران باشد تا بازیکنان نگاه حرفه ای تری داشته باشند و نه تنها در ابعاد فنی، بلکه در زمینه های حقوقی هم پیشرفت کنند. شاید بتوان گفت کنفدراسیون فوتبال آسیا می توانست محرومیت کمتری را برای آل کثیر درنظر بگیرد اما خوشحالی بعد از گل او حتی بدون داشتن نیت نژاد پرستانه، مصداق این رویکرد بود و اگر یک شخص حقوقی قوی در باشگاه حاضر بود می توانست بعد از بازی با السد این موضوع را به او بگوید و از چنین محرومیتی جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید:استارت کرونایی فوتبال در ایران

253 251

کد خبر 1452116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =