وزیر اسرائیلی: بازگشت بایدن به برجام می‌تواند به جنگ ایران و اسرائیل منجر شود

ایسنا نوشت: یک وزیر رژیم صهیونیستی موضع نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را باعث تقابل میان ایران و این رژیم خواند.

تساهی هنگبی، وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی در واکنش به سیاست‌های جو بایدن، نامزد حرب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در خصوص برجام با بیان این که بایدن برای مدتی طولانی به طرز آشکاری گفته است به توافق هسته‌ای بازمی‌گردد، این گفته بایدن را تقابل میان ایران و اسرائیل خواند.

وی با اشاره به اینکه برجام از نگاه وی، نتانیاهو و دیگر مقامات اسرائیلی یک "اشتباه است" ادامه داد: اگر بایدن به این سیاست خود ادامه دهد در نهایت تقابل خشونت‌باری میان ایران و اسرائیل رخ خواهد داد.

این مقام صهیونیستی مدعی شد: هدف ترامپ برای رسیدن به توافقی با ایران فرق داشته چراکه "توافقی خواهد بود که از طریق تحریم‌های فشار حداکثری حاصل خواهد شد".

زوی هاسر، رئیس کمیته جنگ و روابط خارجی کنست رژیم صهیونیستی نیز روز پنج‌شنبه در گفت‌وگویی با رادیو ارتش این رژیم گفت: تصور می‌کنم که حتی اگر توافق هسته‌ای با ایران احیا شود.... از [توافق] قبلی بهتر خواهد بود. این یک توافق جامع است که زمانی که منافع دنیای آزاد مطرح می‌شود، می‌بینیم که حفره‌های بزرگی دارد.

هاسر مدعی شد که خاورمیانه از زمانی که بایدن از دفتر ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ خارج شد فرق کرده است.

وی ادعا کرد: این خاورمیانه‌ای است که در آن ایران خطرناک‌تر شده و فناوری‌ها و تسلیحات دقیق‌تر و مرگ‌بارتر شده‌اند. این تنها مشکل اسرائیل نیست بلکه مشکل کل جهان است.
هاسر با اشاره به اینکه روش‌های ترامپ و بایدن برای حصول توافق با یکدیگر تفاوت دارد، عنوان کرد که نتیجه این تلاش‌ها از همه چیز مهم‌تر است. وی در این خصوص گفت: آیا او [بایدن] ایران را محدود کرده و جلوی دسترسی این کشور به سلاح هسته‌ای را می‌گیرد؟

این مقام صهیونیستی مدعی شد که برجام "برای جلوگیری از توسعه" سلاح هسته‌ای توسط ایران کافی نبوده است.

وی آن‌چه آن را  دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای می نامید را موجب آغاز مسابقه تسلیحاتی خواند و گفت: عربستان، ترکیه و مصر نیز در آن به توسعه سلاح هسته‌ای خواهند پرداخت‌.
وی در این خصوص مدعی شد: کسی رفتارهای ایران را نمی‌بیند؛ این کشور در حال ایجاد بی‌ثباتی در خاورمیانه است و آن‌ها فکر می‌کنند اینکه بگذارند ایران پیروز شود درست است. نه آمریکایی‌ها و نه اسرائیلی‌ها اجازه‌ به تشکیل ایران هسته‌ای نخواهند داد.

23311

کد خبر 1452209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  40 30
  اسراییل هیچ غلطی نمی تونه بکنه اسراییل به امید خدا محو میشه
  • FR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
   18 0
   با دلار ۳۰ تومنی و کاهش شدید ازدواج این جمعیت ایرانی هاست که رو به کاهش هست و در واقع حرفت بی نام عزیز مصداق خودمون هست نه اسرائیل!
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  35 29
  من خیلی دلم میخواد بدونم اسراییلیها چطوری مبخوان با ما بجنگند؟به جمعیتشون مینازن ؟به برد هواپیماخاشون مینازن یا به برد موشکهاشون؟
  • GB ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
   19 1
   به ۲۰۰ کلاهک هسته ای شون مینازن
 • آسو AE ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  24 25
  الان شاید جرات کنین حمله کنین،مثل حملات لبنان و سوریه،ولی با ایران مسلح به برجام احتمالا برگردین به مرزهای ۱۹۶۷،
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  30 31
  اسرائیل در این حد و اندازه ها نیست.
 • مازیار زارعی IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  4 26
  غلط کردن اسرآییل با جنگ با ایران همان وعده امام راحله که باید اسراییل از صحنه روزگار محو شود مرگ بر آمریکا مرگ بر اسراییل
 • IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  5 20
  اخه یه اسراییلیه اصیل وجود داره که بخواد با عرق ملی از کشورش دفاع کنه....همه شون اصلیتشون برای کشورهای دیگه هستند...با اولین حمله همه شون ترجیه میدن برن کشور خودشون و جنگ با نابودی اسراییل تمام میشه
 • ایرانی باشرف IR ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  0 10
  گفته ای اوابتدای امرتوهین به سعوروفهم دموکراتهاوجهان وبالا خص اژانس هست چون دروغهایش واضح وبی متطق وازیاران ترامپ هست,هسته ای بودن رااژانس تشخیص میدهدنه امثال ترامپ وبن سلمان
 • AE ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  2 11
  اسراییلیها حرف نزنن
 • سینا US ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  2 10
  اولین بار که خاستم اسرائیل رو روی نقشه پیدا کنم ساعت ها مجبور شدم وقت بزارم بعد هم که پیدا کردم دیدم ما این بنده خدا هارو از پایین بالا و راست محاصره کردیم بندگان خدا حق دارن اینجوری ترسیدن