جمهوری‌آذربایجان از عقب نشینی ارمنستان خبر داد

ایرنا نوشت: وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز جمعه طی گزارشی از عقب نشینی نیروهای ارمنی در چند محور منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد.

 درگیری های نظامی در محوره های " آقدره " ، " "آقدام "  ، " خوجاوند " و " قبادلی"  ادامه داشته و وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده است، نیروهای ارمنستان در این محورها متحمل تلفات شده و در برابر حملات نیروهای جمهوری آذربایجان عقب نشینی کردند .

این گزارش با اشاره به ادامه عملیات نظامی، اضافه کرد ، نیروهای ارمنستان همچنین مستقر در محور قبادلی – لاچین نتوانستند در برابر حملات موشکی و توپخانه ای نیروهای آذربایجان  مقاومت کنند و با ترک مواضع خود ، فرار کردند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین در باره آتش سوزی مهیب در یکی از انبارهای سلاح  بر اثر انفجار مهمات در حین بارگیری به کامیونها در نزدیکی شهر " خانکندی " مرکز قره باغ کوهستانی خبر داد.

  درگیری های نظامی نیروهای ارمنستان و جمهوری اذربایجان ششم مهر ماه گذشته آغاز شده و به رغم سه بار توافق اعلام اتش بس با مساعدت میانجیگران بین المللی ، همچنان با شدت در چند محور مختلف منطقه مورد مناقشه قره باغ ادامه دارد.

جمهوری اسلامی ایران تاکنون تنها کشوری است که یک طرح جامع برای پایان دادن به درگیری ها و برقراری صلح پایدار به طرفین درگیری ها ارائه کرده است و آن را در اختیار مسکو و آنکارا نیز قرار داده که با استقبال همه طرف ها روبه رو شده است.

310 310

کد خبر 1452259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =