توزیع بیش از یک میلیون و ۵۵ هزار ماسک از سوی «آمران سلامت»

ایرنا نوشت: رئیس جمعیت هلال‌احمر از توزیع بیش از یک میلیون و ۵۵ هزار ماسک میان هموطنان در مدت ۱۱ روز و در قالب اجرای طرح «آمران سلامت» در سراسر کشور خبر داد.

کریم همتی در تشریح اقدامات و خدمات این جمعیت در طرح «آمران سلامت» که در پی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ورود و مشارکت جوانان و داوطلبان در بحث پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا به اجرا درآمد، گفت: در این طرح که روز پنجم آبانماه آغاز شد و تا روز پانزدهم آبان ادامه داشت، یک میلیون و ۵۵ هزار و ۲۶۵ عدد ماسک و ۸۱ هزار و ۲۵۶ لیتر مواد ضد عفونی کننده میان هموطنان سراسر کشور توزیع شده است.

وی افزود: به طور میانگین، روزانه ۴ هزار و ۱۵۰ نفر از اعضای برادران و سه هزار و ۴۵۵ نفر از اعضای خواهران داوطلب جمعیت هلال‌احمر در اجرای طرح و اقداماتی نظیر توزیع ماسک رایگان، مواد ضد عفونی کننده و همچنین راهنمایی هموطنان به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی مشارکت داشته‌اند.

همتی تعداد تیم‌های ثابت فعال در طرح را یک هزار و ۵۸۲ تیم و تعداد تیم‌های سیار مشارکت کننده در طرح را یکهزار و ۱۹۸ تیم عنوان کرد و افزود: به طور میانگین روزانه ۲هزار و ۸۲۸ تیم داوطلب در اجرای طرح مشارکت داشتند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین گفت: میانگین خانه‌های هلال مشارکت کننده در طرح، روزانه حدود ۶۱۱ خانه هلال و میانگین تعداد موسسات خیریه همکار با جمعیت هلال‌احمر در این طرح به شکل روزانه حدود ۸۴ موسسه بوده است.

۲۳۵۲۳۷
کد خبر 1452288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =