مادورو: ونزوئلا آماده برقراری روابط با آمریکاست

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: در جهانی عاری از اقدامات قهرآمیز و زورگویی آمریکا، آماده برقراری بهترین روابط برپایه احترام و همکاری متقابل با واشنگتن هستیم.

به گزارش نشریه ونزوئلایی اولتیماس نوتیسیاس، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در نشستی با حضور ۱۰۰ تاجر چینی درباره موضوع قانون ضد تحریم ونزوئلا، مجدداً برای مذاکره با آمریکا، فارغ از اینکه چه کسی برنده انتخابات باشد، اعلام آمادگی کرد.

 

قانون ضد تحریم ونزوئلا، سازوکاری اقتصادی است برای مبارزه با محاصره مالی و اقتصادی ناشی از تحریم های آمریکا. این قانون  با دادن قدرت فوق‌العاده به رئیس جمهور، امضای توافق های نفتی جدید را با شرکت خصوصی داخلی و خارجی فراهم می کند.

مادورو با بحث و بررسی قانون فوق با تاجران چینی، اعلام کرد: در حالی که آمریکا در آن سوی دنیا درگیر بحرانی گیج‌ کننده بعد از انتخابات است، ونزوئلا به دنبال سرمایه‌گذاری در زمینه بهبود اقتصادی مبتنی بر قانون ضدتحریم است.

با این وجود رئیس دولت کاراکاس خاطرنشان کرد: اجرای این قانون مشروط به داشتن جهانی عاری از زورگویی و اقدامات قهرآمیز آمریکاست و راهی است برای ورود به پیشرفت اقتصادی در سال آتی (۲۰۲۱). ما باید به سوی سرمایه‌گذاری و پیشرفت اقتصادی و تولید ثروت پیش برویم و این کار را خواهیم کرد.

مادورو در پایان با بیان اینکه اکنون، زمان جلوگیری از بروز جنگ در جهان است، ابراز امیدواری کرد: با آگاهی تازه‌ای که در میان مردم آمریکای شمالی ایجاد شده، آنها دیگر جنگ‌های امپریالیستی و تهدید و غارت را نمی‌خواهند.

پنج شنبه (۱۷ مهر) دولت ونزوئلا "قانون ضد تحریم" را به منظور دفاع از حاکمیت و استقلال این کشور و همچنین دفاع از حقوق حَقّه مردم بولیواری برای برخورداری از صلح، پیشرفت و رفاه عمومی تصویب کرد.   

در حالی که ونزوئلا در دوره حضور «دونالد ترامپ» در سمت ریاست جمهوری آمریکا، زیان‌های بی‌شمار و در برخی موارد جبران‌ناپذیری را متحمل شده است، با این حال رئیس‌جمهوری این کشور آمریکای جنوبی پیشتر اعلام کرد، ونزوئلا تفاوتی میان ترامپ و جو بایدن، نامزد دموکرات قائل نیست.

310 310

کد خبر 1452533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =