مورد عجیب ریحانه پارسا/ از کشف حجاب و ازدواج سفید تا عریانی!

فارس نوشت: «ریحانه پارسا» دختر ۲۲ ساله‌ای که تاکنون یک سریال و یک فیلم سینمایی از او پخش شده است، به خارج از کشور رفت و کشف حجاب کرد؛ بعد هم با خبرنگار ضدایرانی هم‌صحبت شد، حالا هم به دنبال سودای شهرت، به عریانی پناه آورده است.

همه چیز از سریال «پدر» به کارگردانی بهرنگ توفیقی و نویسندگی و تهیه‌کنندگی حامد عنقا شروع شد. دختری ۱۹-۱۸ ساله‌ای که پیش‌تر سابقه بازیگری نداشت، در این سریال یکی از نقش‌های اصلی را بازی کرد و به سرعت مشهور شد. بلافاصلا پس از پخش قسمت آخر سریال، او تصاویری از خود در اینستاگرام منتشر کرد که با نقشش در سریال به عنوان یک دختر چادری تفاوت بسیاری داشت.

او درباره تصاویرش با پوشش و آرایش غیرمتعارف نوشت: «اگر این روزها عکسی دیده شده که فرق زیادی با تصویر این ماه‌های اخیر داره، بی‌هیچ جبهه‌گیری خاصی و موضع داشتن بوده و هست... این عکس‌ها صرفا توجیهی است که ریحانه هیچ شباهتی به لیلای دیده شده نداره.»

* «آقازاده» با حضور یک نابازیگر جدید

این حاشیه به سرعت با واکنش تهیه‌کننده سریال مواجه شد و تأکید کرد در فصل دوم سریال بر نقش شخصیت پدر با حضور مهدی سلطانی تاکید می‌شود و قصه به دیگر بازیگرها وابستگی ندارد. فصل دومی که البته هیچ‌وقت مقابل دوربین نرفت و با تغییراتی در فیلمنامه به «آقازاده» تبدیل شد.

مهدی سلطانی ـ بازیگر سریال پدر ـ هم به عکس‌های نامتعارف پارسا اشاره‌ای تلویحی داشت اما سهیلی کارگردان «گشت ارشاد» و پدر سینا سهیلی ـ همبازی پارسا در سریال پدر ـ او را مورد خطاب قرار دارد و در توصیه‌هایی پدرانه نوشت: «... از محبت‌ها غره و از بی‌مهری‌ها مأیوس مشو...». سهیلی بعدتر در فیلم «گشت۳» پارسا را به بازی گرفت تا نشان دهد همچنان به این بازیگر جوان توجه دارد.

* ادعای دروغین ممنوع‌الفعالیتی

پس از این اتفاقات و در شهریور ۹۷، او عکس‌های نامتعارف خود را حذف کرد و صفحه‌اش را به حالت خصوصی درآوردو مدعی شد ۶ ماه ممنوع‌الفعالیت شده است! ادعایی که بی‌اساس بودن آن ۵ ماه بعد و با حضور او در برنامه تلویزیونی «خیابان جام جم» محرز شد.

اما او دست بردار نبود. این بار با لباس‌هایی عجیب در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت و همین سوژه خوبی برای عکاسان و فضای مجازی بود. او نوروز ۹۸ را هم مهمان رامبد جوان در «خندوانه» شد تا پله‌های شهرت را دو تا یکی طی کند. اوایل اردیبهشت ۹۸ هم با اینکه فیلمی بازی نکرده بود، در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور می‌یافت و اکثر اوقات را در کافه کنار پله‌برقی پردیس چارسو می‌گذراند.

* از کارگری در کافه‌ تا رسیدن به شهرت

 لیلا بوشهری هنرپیشه سینما و تلویزیون آذرماه ۹۷ مدعی شده بود ریحانه پارسا پیش از بازیگری در کافه کار می‌کرده است. بلافاصله پس از پایان جشنواره جهانی فیلم فجر، حامد عنقا در اظهار نظری پیرامون حاشیه‌های پارسا گفت: «ریحانه پارسا بچه بود و بچگی کرد. دختر ۱۸ساله و شهرتی که ظرف کمتر از یک‌ماه برایش به وجود آمد، هرکسی این ظرفیت را ندارد.»

این بازیگر کم‌تجربه و غیرآکادمیک، خردادماه ۹۸ برای حضور در «خوب، بد، جلف ۲» به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی دعوت شد و این نخستین حضور سینمایی او بود. البته بهمن همان سال وقتی در نشست رسانه‌ای فیلم در پردیس اهالی رسانه حضور یافت، با حرکات عجیب و ژست‌های زننده مقابل دوربین عکاسان نشان داد که هنوز ظرفیت حضور در سینمای ایران را ندارد.

*  فصل مشترکی به نام «تئاتر»

هنوز یک ماه از پایان جشنواره فیلم فجر نگذشته بود که اعلام خبر ازدواج ریحانه پارسا ۲۱ ساله با مهدی کوشکی ۳۸ ساله بار دیگر او را به صدر اخبار زرد باز گرداند. گفته می‌شود پارسا در هنرستان سوره، تئاتر خوانده است و «تئاتر» فصل مشترک او با کوشکی است.

آن‌ها نوروز امسال در یک برنامه اینترنتی گفت‌وگومحور با اجرای اشکان خطیبی حضور یافتند تا از تجارب زندگی مشترک بگویند؛ زندگی مشترکی که فقط یک ماه از آغاز آن می‌گذشت!

* تعدیل نظر عنقا درباره پارسا

کوشکی که در سریال جدید حامد عنقا نقش الکس (مردی که دختران جوان را برای تجارت سکس به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس قاچاق می‌کند) را بازی می‌کند، در یکی از حضورهای خود سر سریال، ریحانه پارسا را هم همراه خود برد. شاید این دیدار دوباره پارسا و عنقا باعث شد او نظر پیشین خود درباره این هنرپیشه را تعدیل کند. حامد عنقا مرداد ۹۹ در این باره گفت: «خانم پارسا همکار خوب ما در پدر بوده و همچنان برای او آرزوی موفقیت دارم... و اگر هنوز حق پدری نسبت به او داشته باشم و بخواهم به او چیزی بگویم این است که با این همه هوش و استعدادی که دارد اگر تمرکزش را روی استعداد خودش بگذارد و حواسش را پرت چیزهای دیگر نکند، مطمئناً آینده بسیار بسیار درخشانی خواهد داشت.»

* طلاق پدرومادر پارسا در ۹ سالگی

اما پارسا هنرپیشه‌ای نبود که بدون حاشیه بتواند زندگی کند. او یک ماه بعد از این اظهار نظر عنقا، از کوشکی جدا شد. او البته قبل از جدایی، واقعیتی از زندگی خود را علنی کرد و گفت که فرزند طلاق است و از ۹ سالگی در محله‌ای پایین شهر تهران در خانه مادربزرگ پدری‌اش بزرگ شده است. پارسا موضوع دیگری را هم مدعی شد؛ اینکه ازدواج او با کوشکی رسمی و شرعی نبوده و فقط با او همخانه بوده است!

یک ماه از خبر طلاق پارسا گذشته بود که با یک خبر زرد دیگر حاشیه‌ساز شد؛ مهاجرت از ایران به ترکیه.

او البته مدعی بود که برای ساخت فیلم افشاگرایانه زندگی‌اش با نام «زمان» توسط یک تهیه‌کننده فرانسوی به ترکیه سفر کرده است، اما برخی معتقدند پارسا جدیدترین صید سایت‌های شرط‌بندی در ترکیه است؛ سایت‌هایی که درگاه‌های پرداخت ریالی دارند! همانطور که قبل‌تر هم برخی چهره‌های جنجالی اینستاگرام در این مسیر وارد شده‌اند. 

او در همین مدت، حاشیه های بسیار دیگری را هم رقم زد، از ادعاهایی درباره مهریه تا انتشار فیلمهایش با دیگران و جدال لفظی با یکی دیگر از بازیگران زن.

* گفت‌وگو با مروج بی‌حجابی در ایران

او بلافاصله پس از خروج، خیلی زود وارد فضای سیاسی‌کاری شد؛ از علینژاد خبرنگار ضدایرانی و پایه‌گذار و مروج کمپین «چهارشنبه‌های سفید»  تقاضای مصاحبه کردو در این گفت و گو تاکید کرد که بعد از کمپین ضد حجاب علینژاد چندین بار تلاش کرده تا در خیابان و مترو بی‌حجاب باشد. درباره زندگی اش با کوشکی نیز تاکید کرد که ازدواجی صورت نگرفته. او همچنین تصریح کرد به ایران برنمی‌گردد!

این اظهارنظرها درحالی صورت گرفته که این هنرپیشه فیلم‌های «گشت۳» و «کوسه» را در نوبت اکران دارد و باید دید با این موضع‌گیری‌ها، چه سرنوشتی دچار این فیلم‌ها می‌شود.

او همچنین در همین پروسه، کشف حجاب کرد هرچند خودش مدعی بود اندازه موهای سرش کمتر از دو سانتی‌متر است؛ بنابراین قوانین جمهوری اسلامی را زیر پا نگذاشته!

* زدن به سیم آخر برای گرفتن اقامت 

پارسا به سرعت پل‌های پشت سرش را خراب کرد و در جدیدترین مصاحبه خود با رسانه معاند رادیو فردا مدعی شد که پس از انتشار تصاویر متفاوتش با سریال پدر، به نهادهای امنیتی احضار شده و آنجا با برخوردهای روانی و فیزیکی روبه‌رو شده بود! او در ادامه هم مدعی شده که در جریان این احضار متوجه شده بود که تلفنش شنود شده است!

این هنرپیشه حاشیه‌ساز، در مصاحبه اخیرش با رادیو فردا مدعی شده که در ترکیه تحت فشار قرار گرفته، در عین حال فردای مصاحبه ـ یعنی امروز ـ تصویری نیمه‌عریان از خود منتشر کرده که ناقض سخنانش است. 

در میان دست و پا زدن های ریحانه پارسا و از این شاخه به آن شاخه پریدنش، اما واکنش مخاطبان جالب توجه است، آن‌ها با انتشار نظرات خود زیر پست اینستاگرامی رادیوفردا نوشته‌اند که این کارها برای دیده‌شدن و گرفتن اقامت و پناهندگی است و برایشان اهمیتی ندارد.

ریحانه پارسا به سرعت در حال پیمودن مسیر زوال است. او نشان داد که ظرفیت شهرت را نداشته و حالا با در فروافتادن در منجلاب فساد هر روز بیشتر از پیش غرق خواهد شد. او با پناه آوردن به رسانه ها و افراد معاند جمهوری اسلامی مدت کوتاهی در مرکز توجه قرار خواهد داشت و باید دید پس از عریانی برای دیده شدن بیشتر، به چه کاری روی خواهد آورد!

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1452540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 30
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • GB ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  19 2
  هر سال یه عده جدید به سیل هیجده ساله ها اضافه شده و هیجده ساله های امروز خیلی زود نوزده سالگی شون رو جشن می گیرن تا تازه نفسها، جای جولان پیدا کنند.این خانم هم خیلی زود هم جایگزین پیدا می کنه و هم فراموش میشه مثل خیلی های دیگه
 • فرهاد IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  58 71
  تراوشات ذهن بیمار یک خبرنگار! اگر کسی از ایران خارج شود و کشف حجاب کند در «منجلاب فساد» می افتد! یعنی چهار میلیارد خانم (از جمعیت هشت میلیاردی کرۀ زمین) در منجلاب فساد هستند!
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  38 36
  از همون سریال پدر ازش خوشم نمی اومد انگار پالس منفی از خودش منتشر می کرد
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  28 14
  متاسفم براتون که از رسانه های بیخود خبر بازتاب می دهید. آبروی خودتان را با این کار می برید.
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  48 9
  اگه از یک مهاجرت از ایران خوشحال شده باشم همین بود!خدا رو شکر که رفت و سینمای ایران نجات پیدا کرد...
 • .. IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  40 6
  به ریحانه پارسا علاقه مند نیستم
 • NL ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  41 9
  متاسفم براش
 • ساکت IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  15 22
  چیش عجیبه ؟
 • RO ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
  42 35
  الحمدالله ایران عزیزمان از امثال چنین افرادی داره پاک و منزه میشه ...
  • حمید SE ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
   23 8
   ایران مال شما ...نیست
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
  6 6
  اشتباه بزرگ از سر غرور و نادانی
 • IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
  11 4
  به ما چه
 • IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
  22 4
  واه واه حالا فکر کرده گلشیفته فراهانی است؟ اون هنرمند و بازیگر شناخته شده ای بود جانم. شما چی؟
 • علی IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
  15 10
  حتی بحث درموردش حالم بهم میزنه
 • یاهو IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
  18 2
  تمام صفحات مجازی شده ریحانه پارسا - صبا راد - بهره رهنما - افشار - جمع کنید ...
  • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
   8 4
   حالم دیگه ازاسمشم بهم میخوره،بابا ولش کنید، ... ،الکی گندش میکنید،ادم دیگه دلش نمیادبیادسرگوشی
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
  22 1
  خدابه‌خیربگذرونه
 • موسوی US ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
  16 2
  چیش عجیبه ؟ روش زندگی اش رو عوض کرده
  • m IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
   4 15
   این دیگه چه سبک زندگیه بری لخت بشی تو کشور بیگانه شد سبک زندگی متاسفم براش بازیگر خوبی بود خراب کرد
 • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  8 22
  صراط مستقيم و راه درست را پيدا كرده
  • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
   7 13
   همچین عجیب هم نبود
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  6 2
  انگل زيستاني كه فقط به اين و ان گير ميدن
 • شفیعیان IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  8 14
  من مشکلی در این مهاجرت نمی بینم. دلش خواسته
 • دادخواه IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
  5 6
  اين بنده خدا سر گرمي نداره مانند شماها الي ما شاالله سرتون به اختلاس گرمه
 • محمد رضا PL ۰۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
  2 5
  واقعا تویه این سن یه فوق ستاره بود هر کسی نمیتونه انقدر تویه این سن کم دیده بشه امیدوارم روزی برگرده واگر نمیخواد بیاد کاراش پخش بشه من دنبال میکنم فدای همتون یا حق
 • سحر IR ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
  7 7
  کاش مثل اسمش ریحانه بود و مثل نام خانوادگی اش پارسا بود.چه چیزهایی را ازدست میدهد که چه چیزی را به دست آورد؟خداوند مهربان هدایتش کند.
  • IR ۰۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۴
   7 12
   همین طرز فکر شماها مارو له این روز انداخته
 • طاهره IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
  3 10
  در این فکر هستم که زیبایی گاهی باعث دردسر می شود.
 • الناز IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
  1 1
  من میگم چرا رفتی تو مشهور شده بودی من اگر به جای تو بودم نمی رفتم خارج از کشور
  • نگین IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
   0 2
   اره دقیقا نباید می رفتی من که خیلی دوسش دارم