کدام حیوانات پتانسیل آلودگی به ویروس کرونا را دارند؟

یک دامپزشک در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران درباره احتمال آلودگی برخی از حیوانات به ویروس کرونا توضیحاتی داد.

ایمان معماریان با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که حیوانات خانگی به ویروس کرونا مبتلا نمی‌شوند، ولی می‌توانند مانند اشیاء و لوازم خانگی ناقل مکانیکی باشند، اظهار کرد: مینک یک نوع راسو است که در کشورهایی، چون دانمارک و اسکاندیناوی برای مصرف پوست آن در تولید پوشاک پرورش داده می‌شود و سازمان بهداشت جهانی به تازگی اعلام کرد که این راسوها می‌توانند سبب گسترش ویروس کرونا شوند.

او با اشاره به اینکه اولین بار در هلند حدود ۵ ماه پیش گزارش داده شد که این راسوها می‌توانند آلوده شوند، گفت: برخی از حیوانات مانند شامپانزه  و گوریل  پتانسیل آلودگی به این ویروس را دارند.

این دامپزشک تصریح کرد: هنگامیکه اعلام شد این راسوها ممکن است آلوده و ناقل باشند، مزرعه پرورشی مینک‌ها  و اطراف آن قرنطینه سپس تعداد زیادی از آن‌ها معدوم شدند و سازمان بهداشت جهانی هم روز گذشته اعلام کرد که مینک‌ها می‌توانند به این ویروس آلوده شوند  و باید درباره آن تحقیقات تکمیلی بیشتری انجام شود.

معماریان در پاسخ به اینکه آیا سایر راسوها هم می‌توانند به این ویروس مبتلا شوند، گفت: تنها این نوع از راسوها که پرورشی هستند می‌توانند به ویروس کرونا مبتلا شوند که این گونه ها در ایران زیست نمی کنند.

17302

کد خبر 1452862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =