آنچه که جهت آمادگی برای شغل آینده باید بدانید

هر فردی برای آنکه بتواند شغل آینده‌ی خود را به درستی انتخاب کند، باید به یک سری نکات توجه داشته باشد. اگر مایل هستید تا این نکات را بدانید، مقاله‌ زیر را تا انتها بخوانید تا با نکاتی که جهت آمادگی برای شغل آینده خود باید در نظر داشته باشید، آشنا شوید.

افراد مختلف با توجه به علایق، پتانسیل‌ها و توانایی‌هایی که در خودشان سراغ دارند، خود را برای فعالیت در زمینه‌های مختلف کاری و ورود به بازار کار آماده می‌کنند. عده‌ای ترجیح می‌دهند تا به عنوان کارمند در شرکت‌های دولتی یا خصوصی استخدام شوند. عده‌ای ترجیح می‌دهند خودشان صاحب کسب و کار باشند و به راه‌اندازی استارتاپ می‌اندیشند. عده‌ای هم مشاغل فریلنسری را برای کسب درآمد انتخاب می‌کنند. به هر حال در هر زمینه‌ی شغلی که بخواهید وارد شوید، باید نکاتی را مد نظر داشته باشید. نکاتی که به شما کمک می‌کنند در مسیر شغلی صحیح گام بردارید و از شغل خود رضایت کافی داشته باشید. در ادامه راجع به نکاتی صحبت خواهیم کرد که هر فردی جهت آمادگی برای شغل آینده باید به آن‌ها توجه داشته باشد.

به منظور آمادگی برای شغل آینده باید هدف خود را کاملا واضح مشخص کنید و به این موضوع فکر کنید که در آینده قرار است به کجا بروید و چه چیزهایی کسب خواهید کرد. داشتن هدف به شما کمک می‌کند تا مسیر شغلی و حرفه‌ای که در پیش گرفته‌اید را بهتر بشناسید و تصویر واضح‌تری از بزرگ‌ترین آرزوهای خود در ذهن بسازید. اهدافی که در پیش گرفته‌اید، تکیه‌گاه و راهنمای راه شما هستند. بنابراین می‌توانید پیوسته به اهدافی که برای خود مشخص کرده‌اید، رجوع کنید و از این طریق مطمئن شوید که در مسیر درستی حرکت می‌کنید. اما اگر می‌خواهید در زندگی از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر برسید، باید مبدا و مقصد خودتان را به خوبی بشناسید. مقصد که همان اهدافی هستند که در ذهنتان ترسیم کرده‌اید. اما مبدا خود شما هستید. پس اول از همه باید به خودشناسی برسید.

چطور می‌توانیم خودمان را بهتر بشناسیم؟

خودشناسی، نقش بسیار مهمی در ایجاد آمادگی برای شغل آینده ایفا خواهد کرد. زمانی‌که بتوانید خودتان را بشناسید و مهارت‌ها، ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی، قابلیت‌های درآمدزایی و مدل‌های ارتباطی را به خوبی در خودتان آنالیز نمایید، خیلی راحت‌تر می‌توانید مسیر را طی کنید و به اهداف خود دست یابید. پس بهترین برای شروع این است که قبل از هر چیزی خودتان را به خوبی بشناسید. با استفاده از «تست‌های شخصیت‌شناسی» معتبر و استاندارد، می‌توانید به یک شناخت کلی از خودتان دست یابید. پس از همین امروز آماده‌ی خودشناسی باشید و حواستان را بیش‌تر جمع کنید. به محیط اطرافتان دقت کنید و ببینید چه چیزی می‌توانید از این محیط یاد بگیرید و به دست آورید که در آینده به دردتان بخورد. با خودشناسی، قطعاً جواب تمام سوال‌هایی که در ذهن دارید را در محیط اطرافتان خواهید یافت.

آمادگی برای شغل آینده با یادگیری مهارت‌های کلیدی

یادتان باشد که جهت آمادگی برای شغل آینده تنها داشتن صلاحیت در یک زمینه‌ی خاص کافی نیست. کارفرمایان می‌خواهند بدانند که شما چه مهارت‌هایی دارید و همچنین برای صحت ادعای شما خواستار شواهدی هستند که بتوانند شما را استخدام نمایند. شاید تا قرن بیستم این امکان برای کارکنان وجود داشت که تنها بر اساس تجربیات کسب شده از دیگران و نسل‌های قبلی، به موفقیت شغلی دست یابند و درآمدی کسب کنند. اما همزمان با آغاز قرن بیست و یکم همه چیز به یکباره تغییر کرد و دیگر نمی‌توان انتظار داشت که بدون یادگیری مهارت‌های شغلی به جایگاه قابل قبولی در بازار کار دست یافت. امروزه کمتر مدیر و کارفرمایی را می‌توان پیدا کرد که به این موضوع اهمیت ندهد و حتی اکثر آن‌ها به دنبال هدایت و هماهنگ کردن برنامه‌های آموزشی جهت افزایش دانش و مهارت کارکنان در سازمان هستند.

جهت یادگیری مهارت‌های شغلی به منظور کسب آمادگی برای شغل آینده می‌توانید به روش‌های مختلفی عمل نمایید. ثبت‌نام در دوره‌های مهارت‌آموزی حضوری، استفاده از آموزشهای آنلاین تخصصی و شرکت در وبینارها و سمینارها همگی در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

برای کسب تجربیات عملی داوطلب شوید!

به منظور دستیابی به آمادگی برای شغل آینده لازم است تا به تمرین عملی هم بپردازید. برای این کار می‌توانید به‌عنوان یک کارآموز در محیط‌های مختلف کاری حضور یابید. شرکت در دوره‌های کارآموزی و فعالیت در شرکت‌ها به‌صورت پاره‌وقت به شما کمک می‌کند تا هم با محیط‌های کاری بیش‌تر آشنا شوید و هم مهارت‌های عملی و کلیدی لازم را بیاموزید.

آمادگی برای شغل آینده و ورود به بازار کار با چراغ

چراغ نسل جدیدی از پلتفرم‌های کاریابی می‌باشد که با وارد کردن خدمات آموزشی به پروسه‌ی کاریابی و استخدام، به شما جهت آمادگی برای شغل آینده کمک می‌کند. تست‌های شخصیت‌شناسی، دوره‌های آموزشی کاربردی  و طبقه‌بندی شده ویژه‌ی بازار کار، رزومه‌ساز آنلاین و پنل جستجوی پیشرفته، ارائه‌ی جدیدترین اخبار استخدامی، از جمله امکانات چراغ هستند که می‌توانید از آن‌ها برای ورود به بازارکار و سرمایه‌گذاری استفاده نمایید. علاوه بر آموزش مهارت‌های شغلی، آموزش ویدیویی بورس و آموزش‌های مرتبط با راه‌اندازی کسب و کار جدید در چراغ به شما خواهند کرد برای راه‌اندازی استارتاپ و یا ورود به بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری به بهترین شکل ممکن عمل نمایید. برای استفاده از خدمات منحصر به فرد در چراغ به شما پیشنهاد می‌کنیم که همین حالا وارد سامانه شده و با ثبت‌نام در آن عضو جدیدی از این سامانه‌ی هوشمند باشید.

2121

کد خبر 1452962