درخشش قصه‌گویان خوزستانی در جشنواره کشوری قصه‌گویی روستا و عشایر

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از کسب رتبه نخست جشنواره کشوری داستان و قصه‌گویی روستا و عشایر با تلاش قصه گویان خوزستانی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین ، وحید کیانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: مربی و عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان رتبه‌های نخست اولین جشنواره داستان و قصه‌گویی روستا و عشایر کشور را از آن خود کردند.

او افزود: آسیه رحمتی مربی فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۴ اندیمشک در بخش ویژه دفاع مقدس رتبه اول اولین جشنواره داستان و قصه‌گویی روستا و عشایر کشور را از آن خود کرد.

کیانی اظهار داشت: همچنین لی‌لی‌ناز زنی‌وند عضو مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از شهرستان اندیمشک و محمدرضا سبحانی مینایی در بخش خردسال جشنواره نیز به صورت مشترک به عنوان برگزیده این بخش معرفی شدند.

براساس این گزارش؛ در این جشنواره که به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و با محوریت روستای شمیل بندرعباس برگزار شد، بیش از ۴۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و از میان آن تعداد ۷۰ اثر در این مرحله برگزیده شدند.

در ادامه پس از ارزیابی مجدد از سوی هیئت‌داوران متشکل از «مریم سعادت» کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون، «الهام دارابی» رئیس گروه پژوهش و ترویج قصه‌های ایرانی و «محمد لارتی» رئیس اداره هنرهای نمایشی بنیاد شهید، تعداد ۲۰ اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند که ۱۶ برگزیده آن مربیان و اعضا مراکز کانون پرورش فکری کشور بودند.

46

کد خبر 1452973

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =