جانی تازه به رگهای تعاونی تولید ماهدشت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از بازدید «عبدالله مخبر» رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از تعاونی تولید ماهدشت شهرستان کرج در روز یکشنبه ۱۸ آبان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «اسماعیل صارمی» مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: تعاونی تولید ماهدشت از بدو تاسیس در سال۷۴-۷۳ توزیع نهاده‌های کشاورزی و نیز توزیع و تخصیص حقابه به کشاورزان ماهدشت را به عهده داشت، اما اکنون مدیریت ۲۰۴۰ هکتار از اراضی واگذاری این شهر و تخصیص حقابه به آنها را عهده دار است که حدود ۳۵۰ نفر بهره‌بردار در این اراضی به حرفه کشاورزی و باغداری مشغول هستند. 

وی افزود: برای تامین آب این اراضی، اجرای پروژه انتقال پساب ماهدشت از محل اعتبار طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای توسط سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در دست اقدام است که در ابتدای امر این طرح مخالفان و موافقان زیادی داشت اما با آگاه سازی کشاورزان این طرح به اجرا درآمد.

 اسماعیل صارمی افزود: جهاد کشاورزی شهرستان با نظارت دقیق، کشت و کار در این اراضی را دنبال خواهد کرد، به طوری که با در نظر گرفتن ممنوعیت استفاده از پساب برای محصولات با قابلیت تازه خوری، ضمن برنامه ریزی الگوی کشت، این اراضی به باغ و مزرعه کشت دانه‌های روغنی و پنبه و غلات اختصاص خواهند یافت. 

«عبدالله مخبر» ضمن بازدید از این اراضی و روند پیشرفت پروژه، بر لزوم اهمیت تسهیل امور کشاورزان و رفع موانع تولید تاکید داشت و افزود: جهاد کشاورزی استان لوله گذاری و ایجاد شبکه داخلی آبیاری این اراضی را انجام داده و بستر تولید در انتظار تخصیص پساب از جانب آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان البرز است که تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. لذا این موضوع با جدیت تمام از طریق نهادهای نظارتی پیگیری خواهد شد که امید است شاهد کشت محصولات در سال زراعی ۱۴۰۰ در این اراضی باشیم.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج و در راستای این  پروژه،  اجرای سیستم های نوین آبیاری در این اراضی هم مطالعه و دفترچه طرح آن تهیه شده و پس از تخصیص پساب،  آماده برای فاز اجرایی است.

46

کد خبر 1453014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =