پایش اطلاعات انبارها و مراکز نگه داری کالا در استان سمنان / ثبت بیش از ۱۲ هزار انبار

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا پایش می شود ، گفت: بمنظور کنترل ورود و خروج کالا بیش از ۱۲ هزار انبار و مرکز نگه داری کالا در استان ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان ، مهدی یحیایی در پنجمین جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه با اعلام این خبر گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۸۱۳ انبار و مرکز نگه داری کالا در استان سمنان به ثبت رسیده است که بیشترین آن مربوط به واحدهای عمده و خرده فروشی اصناف می باشد.
وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اجرای طرح سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا با بیان اینکه پیگیری و نظارت بر تکمیل فرآیند شناسایی انبارها در سطح استان بسیار حائز اهمیت و ضروری می باشد اظهار داشت: از مجموع تعداد انبارهای ثبت شده در سامانه جامع انبارها ،  تعداد ۷۲۰۲ فقره مورد تائید قرار گرفته و ۵۶۱۱ مورد نیز در انتظار تائید می باشد.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان سمنان تصریح کرد: از مجموع انبارهای ثبت شده در سامانه ، ۱۳۹۲ انبار مربوط به واحدهای صنعتی ، ۳۵۶۶ انبار مربوط به واحدهای کشاورزی ، ۱۵۵۶ انبار و مراکز نگه داری کالا ، ۳۴۳ انبار مربوط به معادن ، ۳۷۳۹ انبار مربوط به اصناف و مابقی بهداشتی و درمانی ، دامی و طیور و غیره می باشد.
وی اظهار داشت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل تکمیل و پایش اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا ، کمیته ای بمنظور پیگیری و عملیاتی نمودن اهداف سامانه جامع انبارها در سطح استان با همکاری دستگاه های زیربط جهت صحت سنجی اطلاعات ثبت شده در این سامانه تشکیل شده است.
مهدی یحیایی افزود: تکمیل فرآیند شناسایی انبارها و مراکز نگه داری کالا ، صحت سنجی و اصلاح اطلاعات واحدهای ثبت شده و ثبت ورود و خروج کالا در انبارها و مراکز نگه داری کالا و تنظیم گزارش و برخورد با متخلفان از مهمترین اهداف این دستورالعمل می باشد.

۴۶

کد خبر 1453060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =