برای مهار خشم مسلمانان؛ وزیر خارجه فرانسه راهی الازهر شد

فارس نوشت: پس از موج خشمی که علیه پاریس در کشورهای اسلامی به راه افتاده، وزیر خارجه فرانسه که امروز وارد مصر شده قصد سخنرانی در الازهر را دارد.

«جان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه یکشنبه (امروز) وارد قاهره پایتخت مصر شد.

یک منبع آگاه در «الازهر» در این خصوص به «العربی الجدید» گفت، لودریان از الازهر بازدید خواهد کرد و چه بسا در داخل این نهاد سخنرانی کند.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که اخیرا به سبب انتشار کاریکاتورهای موهن در فرانسه و اظهارات ضد اسلامی مقامات فرانسوی موجی از خشم در الازهر به راه افتاده و این نهاد دینی به تحریم کالاهای فرانسوی فراخوانده بود؛ موضوعی که بر اساس گزارش‌ها خسارت رو به افزایشی به اقتصاد فرانسه زده است.

در ادامه این گزارش آمده، سفیر فرانسه در مصر چند روز پیش دیداری اعلام نشده با «احمد الطیب» از شیوخ الازهر داشته و سفیر به خاطر اظهارات «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه توبیخ شده است.

بر اساس گزارش‌ها، قرار است لودریان در این سفر با احمد الطیب، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر و «سامح شکری» وزیر خارجه دیدار کند.

ماجرای اخیر در فرانسه از آنجا شروع شد که یک معلم فرانسوی که سر کلاس درس کاریکاتورهای موهن را نشان داده بود، کشته شد و پس از آن ماکرون اعلام کرد، جلوی انتشار این کاریکاتورها را نمی‌گیرد و برخی دیگر از مقامات فرانسه نیز اظهاراتی ضد اسلامی مطرح کردند.

310 310

کد خبر 1453075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =