آکسیوس: ترامپ تا روی کار آمدن بایدن تحریم‌های دیگری علیه ایران وضع می‌کند

ایرنا نوشت: دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که در حسرت مذاکره با ایران به پایان خودش نزدیک شده است، قصد دارد تا روی کار آمدن دولت «جو بایدن» تحریم‌های دیگری علیه ایران وضع کند.

 

 تارنمای آکسیوس یکشنبه شب به نقل از «دو منبع اسرائیلی» نوشت: دولت آمریکا می‌خواهد با هماهنگی با اسرائیل و چند کشور عربی خلیج فارس یک سلسله تحریم جدید علیه ایران وضع کند.

بر اساس این گزارش، این تحریم‌ها قرار است در ۱۰ هفته آینده تا پایان دولت ترامپ و روی کار آمدن دولت بایدن در ۲۰ ژانویه اعمال شود.

آکسیوس نوشت: منابع اسرائیلی گفتند که دولت معتقد است چنین «سیلی» از تحریم‌ها فشار بر ایران را افزایش می‌دهد و کار دولت بایدن برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را سخت‌تر می‌کند.

این در حالی است که «الیوت آبرامز» نماینده آمریکا در امور ایران و ونزوئلا روز یکشنبه به سرزمین‌های اشغالی سفر کرد. وی سپس به امارات و عربستان می‌رود تا در مورد تحریم‌های ایران گفت‌وگو کند.

آکسیوس به نقل از مقام‌های صهیونیستی نوشت: دولت ترامپ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نگران هستند که دولت بایدن تلاش کند تا بسیاری از تحریم‌هایی را که بعد از خروج آمریکا از برجام اعمال شده است، لغو کند.

بر اساس این گزارش، از این طریق (لغو تحریم‌ها) فشار بر ایران کاهش یافته و شانس مذاکرات جدید در مورد احیای توافق هسته‌ای افزایش می‌یابد.

آکسیوس به نقل از یک منبع اسرائیلی گزارش داد که آبرامز چند روز پیش در یک جلسه توجیهی پشت درهای بسته گفته بود که دولت ترامپ قصد دارد تا ۲۰ ژانویه هر هفته تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کند.

به گفته منابع اسرائیلی، این تحریم‌ها با برنامه هسته‌ای ایران مرتبط نیست زیرا چنین تحریم‌هایی به احتمال زیاد توسط دولت بایدن لغو شده و راه را برای احیای توافق هسته‌ای باز می‌کند.

این گزارش افزود: هدف، وضع تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران، کمک به سازمان تروریستی و نقض حقوق بشر است.

310 310

کد خبر 1453266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =