مخالفت امین زندگانی با تعطیل کردن پروژه‌ها در دوران کرونا

تسنیم نوشت: امین زندگانی مخالف تعطیلی پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی است و می‌گوید، این زکات آن روزهایی است که ما در رفاه و امنیت کامل از شهرت‌مان استفاده می‌بردیم.

یکی از این هنرمندان که به توقف پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی انتقاد دارد امین زندگانی است. او در جریان میزگردِ سریال "خانه امن" ترجیح داد ابتدای صحبت‌هایش را با این نکته آغاز کند و چنین گفت: قبل از اینکه وارد بحث سریال شوم چند جمله‌ای برای واکنش‌های اخیر برای تولیدات سریال و سینما یکسری از عزیزان همکار که مشخص نیست در داخل یا خارج از کشورند راجع به تعطیل شدن کارهای فرهنگی نظراتی دارند که باعث شیوع ویروس کرونا می‌شود داشته باشم. فکر می کنم هر جنگی ارتش و سپاه خودش را دارد.

زندگانی تأکید کرد: وقتی وارد جنگی ویروسی به نام کرونا می‌شویم و این توقع که تولید محتوای فرهنگی را تعطیل کنیم آنقدر خنده‌دار و به دور از دوراندیشی و عقل سلیم است مثل این می‌ماند که به کادر درمانی و پزشکی بگوییم کارتان خطرناک است بروید خانه و کار نکنید. الان وقت جنگیدن ما است و سپاه بهداشت و درمان در یک خط و سپاه فرهنگی در خط دیگر موظفند مردم و هموطنان عزیز که در دوران قرنطینه خودخواسته و قرنطینه اعلام شده در خانه بمانند سرگرم بشوند.

بازیگر سینما و تلویزیون در بخش دیگری از صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد: این زکات آن روزهایی است که ما در رفاه و امنیت کامل داشتیم از شهرت‌مان استفاده می‌بردیم و از اینکه در شغلی که دوست داریم فعالیت و کار می‌کنیم لذت می‌بردیم. شاید خیلی‌ها به حرف‌های من واکنش نشان دهند و بگویند حرف شاید احمقانه‌ای است اما من فکر می‌کنم ارزش مادیات آنقدری نیست که بخواهیم صرفاً به خاطر پول، وارد این خطر جانی بشویم.

وی با اشاره به قشر آسیب‌پذیر در حرفه سینما، تئاتر و تلویزیون، افزود: یک قشر آسیب‌پذیر در حرفه سینما، تئاتر و تلویزیون بسیار زیاد است. شاید فقط بازیگران‌اند که چند ماهی می‌توانند بدون کار دوام بیاورند اما بقیه این قشر درآمد ماهیانه‌شان در حقیقت با توجه به مشکلات اقتصادی که وجود دارد کفاف خود آن ماه را نمی‌دهد و تعطیلی پروژه‌ها می تواند لطمه بسیارجبران‌ناپذیری را به بدنه فرهنگی این کشور بزند.

او افزود: من به شدت با تعطیل شدن کارهای سریال و سرگرمی مخالفم برای اینکه مردم ما حق دارند سرگرم بشوند و ما الان باید پاسخگوی کارکردن در حرفه‌ای باشیم که دوستش داشتیم  و داریم. در آن موفق بودیم و مثل سربازی که در جنگ نمی‌توانیم به او بگوییم نجنگ، ممکن است اتفاقی برایت بیفتد، اینجا هم نمی‌توانیم به خودمان بگوییم مریض می‌شویم و خطر ما را تهدید می‌کند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1453325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
  6 1
  هنرمندا مالیاتشون رو بدن ذکات پیشکش
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
  6 0
  توليد محتواي فرهنگي!!!