مشاور ترامپ پیشنهاد کوشنر را از اساس تکذیب کرد:این خبرها جعلی است

فارس نوشت: مشاور ارشد کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد، خبر منتشر شده درباره پیشنهاد جرد کوشنر داماد و مشاور ترامپ به او برای پذیرش شکست در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد.

 در حالی که پیام‌های تبریک سران کشورهای همپیمان آمریکا به «جو بایدن» بابت اعلام پیروزی او در انتخابات ادامه دارد، در آمریکا جنجال‌ها درباره عدم پذیرش شکست در انتخابات از سوی دونالد ترامپ ادامه دارد و مشاور ستاد انتخاباتی او خبرها درباره پیشنهاد داماد رئیس‌جمهور به وی به منظور اذعان به شکست را تکذیب کرد.

ماجرا از خبر شبکه سی‌ان‌ان آغاز شد که طی آن این رسانه نزدیک به دموکرات‌ها به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد، «جرد کوشنر» داماد و مشاور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به وی پیشنهاد داده که شکست در انتخابات را بپذیرد.

این خبر در حالی منتشر شد که به دنبال اعلام پیروزی بایدن در انتخابات از سوی رسانه‌های مختلف آمریکایی از قبیل شبکه فاکس نیوز (رسانه نزدیک به جمهوری‌خواهان)، ترامپ ضمن تاکید بر پیروزی خود و تکرار ادعای تقلب در انتخابات وعده داد که نبرد حقوقی ستاد انتخاباتی وی از روز دوشنبه (امروز) آغاز خواهد شد.

«جیسون میلر» مشاور ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ در واکنش به گزارش‌ها درباره درخواست کوشنر از رئیس‌جمهور آمریکا برای اذعان به شکست، آن را «خبر جعلی» خواند.

او در یک توییت نوشت: «این داستان، صحت ندارد. جرد (کوشنر) با توجه به نتایج مشخص نشده انتخابات در چند ایالت و تخلفات جدی رأی‌گیری و فقدان شفافیت در دیگر ایالت‌ها، به دونالد ترامپ توصیه کرده که از همه ابزارهای حقوقی در دسترس خود برای تضمین شفافیت و صحت (انتخابات) استفاده کند».

میلر در توییتی دیگر به توییت «جیک تیپر» مجری سرشناس سی ان ان درباره این موضوع هم واکنش نشان داد.

این مجری سی ان ان در توییتی نوشته بود: «منابع نزدیک به رئیس‌جمهور آمریکا به من گفتند، جرد کوشنر، رودی جولیانی (وکیل شخصی ترامپ) و جیسون میلر مشاور انتخاباتی او از وی خواستند به منظور فشار برای بازشماری آرا در سراسر ایالات متحده تجمعاتی برگزار کند. دیو  باسی و مارک مدوز رئیس کارکنان کاخ سفید در حال صحبت با رئیس جمهور برای پذیرش شکست در انتخابات هستند».

میلر در رد این توییت در پیامی توییتری نوشت: «این ۱۰۰ درصد نادرست است. هیچ حقیقتی در این گزارش اصلا وجود ندارد. مدوز، دیو باسی، جرد کوشنر، رودی و من و دیگران کاملا در یک موضع مشترک قرار داریم و همه ما برای دونالد ترامپ کار و رهبری او را دنبال می کنیم و هیچ اختلافی بین ما وجود ندارد».

تکذیب خبرها درباره درخواست داماد ترامپ از او برای اذعان به شکست در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شرایطی انجام شده که برخی از حامیان سرشناس جمهوری‌خواه رئیس‌جمهور این کشور همچنان به حمایت از او درباره احتمال تقلب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور ادامه می‌دهند.

«لیندسی گراهام»، سناتور ارشد جمهوری‌خواه و رئیس کمیته امور قضایی مجلس سنای آمریکا از جمله این افراد است که از دونالد ترامپ خواسته با قدرت به دنبال بررسی احتمال تقلب در انتخابات برود و تا زمان شفاف شدن این موضوع، پیروزی جو بایدن در انتخابات را نپذیرد.

وی در مصاحبه با «فاکس‌نیوز» گفت: «این انتخابات مورد مناقشه است و رای‌گیری پستی به کابوسی برای جمهوری‌خواهان تبدیل شد». این قانونگذار ارشد همچنین هشدار داد، در صورتی که جمهوری‌خواهان الان به مبارزه با این موضوع نپردازند هرگز دیگر نخواهند توانست که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوند.

310 310

کد خبر 1453403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
    4 0
    آنچه خيلي بارز است تلاش رسانه ها براي شكست ترامپ با هر وسيله اي است!