۰ نفر
۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
تلفات تصادفات در شش ماهه اول کم شد

در نیمه نخست سال جاری هفت هزار و ۸۹۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات نه هزار و ۳۵۷ نفر بود، ۱۵.۷ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در نیمه نخست سال جاری هفت هزار و ۸۹۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات نه هزار و ۳۵۷ نفر بود، ۱۵.۷ درصد کاهش یافته است.

از کل تلفات تصادفات در شش ماهه اول امسال شش هزار و ۴۴۶ نفر مرد و یکهزار و ۴۴۵ نفر زن بودند.

در این مدت استان‌های تهران با ۵۹۷، فارس با ۵۸۵ و خراسان رضوی با ۵۱۷ فوتی بیشترین و استان‌های ایلام با ۵۱، کهگیلویه و بویراحمد با ۹۳ و چهار محال و بختیاری با ۱۱۴ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته‌اند.

در نیمه نخست امسال همچنین از کل تلفات تصادفات پنج هزار و ۲۴۲ نفر در محورهای برون شهری، دو هزار و ۷۵ نفر در مسیرهای درون شهری، ۵۳۳ نفر در مسیرهای روستایی و نه نفر در راه‌های اختصاصی جان خود را از دست داده‌اند. ۳۲ نفر نیز در سایر مسیرها در پی حوادث رانندگی جان باخته‌اند.

تعداد مصدومین حوادث رانندگی شش ماهه نخست امسال که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند، ۱۴۶ هزار و ۶۱۰ نفر اعلام شده است که از این تعداد ۱۰۹ هزار و ۹۸۶ نفر مرد و ۳۶ هزار و ۶۲۴ نفر زن بودند.

آمار مصدومین حوادث رانندگی در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵.۱ درصد کمتر شده است.

مرگ بیش از ۱۵۰۰ نفر در تصادفات شهریور

در شهریور ماه امسال نیز یکهزار و ۵۶۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳.۲ درصد کاهش یافته است.

از کل تلفات تصادفات این ماه یکهزار و ۲۶۱ نفر مرد و ۲۹۹ نفر زن بودند.

تعداد مصدومین شهریور امسال هم با کاهش ۱۹.۶ درصدی به ۲۹ هزار و ۲۳۴ نفر رسیده است.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1453432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =