فعالیت کتابداران بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی کم‌نظیر است

نشست سعید دهقانلو، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ محمد مرادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان و علی‌اکبر بنی اسدی مدیر ارتباطات در امور بین‌المللی شهرداری سمنان به‌منظور بررسی برنامه‌های مشترک فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سعید دهقانلو سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه در استان سمنان ۷۲ کتابخانه عمومی وجود دارد بیان داشت: در بیشتر این کتابخانه‌ها بخشی مجزا برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته‌شده است.
وی از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی شامل: کارگاه قصه‌گویی؛ نقالی؛ نقاشی؛ کاردستی؛ مهارت و شعرخوانی ویژه کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: کتابداران فعالی در استان سمنان فقط درزمینهٔ کودک و نوجوان مشغول ارائه خدمات هستند واز تجربه بالایی در این زمینه برخوردارند.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با تأکید بر اینکه این اداره کل تعاملی خوبی با شهرداری‌ها دارد از آمادگی لازم برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک با شهرداری‌ها خبر داد.
دهقانلو بابیان اینکه در حال حاضر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کتابداران در فضای مجازی مشغول ارائه خدمات به مخاطبان هستند افزود: حتی می‌توان برنامه‌های فرهنگی مشترک برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی دربستر فضای مجازی برگزار کرد.
وی با اشاره به این مطلب که شهرداری سمنان به‌عنوان یکی از شهرهای نمونه دوستدار کودک انتخاب‌شده است عنوان کرد: بایستی یک دبیرخانه دائمی ویژه دستگاه‌های اجرایی در استان که بیشتر درزمینهٔ کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند تشکیل شود تا برنامه‌هایی برای اجرا در این دبیرخانه تصویب شود.
در ادامه علی‌اکبر بنی اسدی مدیر ارتباطات در امور بین‌المللی شهرداری سمنان افزود: پیرو نشست کمیته ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک در وزارت کشور و در چارچوب همکاری‌های مشترک این وزارتخانه با صندوق بین‌المللی اضطراری کودکان سازمان ملل یونیسف برای اجرای ابتکار جهانی شهرهای دوستدار کودک در ایران، بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، شهر سمنان به‌عنوان یکی از شهرهای نمونه دوستدار کودک انتخاب شد.
 وی با اشاره به این مطلب که تاکنون موفق به برگزاری چند برنامه مشترک فرهنگی ویژه کودکان با اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان شدیم افزود: از ظرفیت کتابداران کودک و نوجوان بایستی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی استفاده شود.
مدیر ارتباطات در امور بین‌المللی شهرداری سمنان از فعالیت کتابخانه رنگین کمال ویژه کودکان و نوجوانان در سمنان خبر داد و گفت: این کتابخانه دارای پتانسیل‌های بسیاری است.
 در خاتمه مقرر شد بین اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان و شهرداری شهر سمنان جهت تعامل و برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی تفاهم‌نامه‌ای منعقد شود.

46

کد خبر 1453731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =