اگر در پی دستیابی به یک شغل ایده آل هستید، بخوانید

دستیابی به یک شغل ایده آل آرزوی تمام افراد می‌باشد که اگر محقق شود برای آن‌ها آرامش و رضایت خاطر را در زندگی فراهم خواهد آورد. اما رسیدن به این موفقیت در این زمینه مستلزم رعایت اصول و نکاتی می‌باشد که در این مقاله راجع به آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

بی شک، دستیابی به یک شغل ایده آل می‌تواند یکی از بهترین اتفاقات زندگی هر فردی باشد. از آن‌جایی که افراد بیش‌تر عمرشان را در حال کار کردن هستند، لذا داشتن یک شغل ایده‌آل، شادابی و رضایت خاطر را برای آن‌ها به همراه خواهد آورد. اما متاسفانه مشکلی که اغلب افراد جامعه در مسیر پیدا کردن شغل مناسب با آن برخورد می‌کنند این است که به موقعیت‌های شغلی نامربوط و گاهی سطح پایین رضایت می‌دهند. در واقع، آنچه که موجب بروز این مشکل می‌شود، عدم تناسب نیاز بازارکار با نیروی انسانی فعال می‌باشد. البته نمی‌توان گفت که اشتباه از طرف کارجویان می‌باشد که به مشاغل نامربوط روی می‌آورند. نه! اصلی‌ترین دلیل این مشکل را می‌توان وجود ناهماهنگی میان بازار کار فعلی با سیاست‌ها، برنامه‌ها و قوانین موجود در نظام‌ آموزشی کشور دانست. این عدم سازگاری آثار متعددی دارد که در بخش‌های مختلف مانند صنعت، خدمات، کشاورزی و...، قابل مشاهده است.

متاسفانه در کشور ما دانش و مهارت‌هایی که از طریق سیستم‌های آموزشی به دانشجویان القا می‌شود، کمترین هماهنگی را با نیاز بازار کار فعلی دارد. همین امر موجب شده تا شمار بالایی از فارغ‌التحصیلان بدون مهارت در هر رشته‌ای، مدرک به دست در پی دستیابی به یک شغل ایده آل باشند و در نهایت به نتیجه هم نرسند. بنابراین، وجود یک بستر مناسب که بتواند با تدوین استراتژی‌ها و قوانین جدید و هوشمند، این شکاف بزرگ را از میان بردارد، بیش‌تر از هر زمان دیگری در جامعه احساس می‌شود. بستری که بتواند به کاهش آمار بیکاری، افزایش بهره‌وری شغلی، جلوگیری از هدررفت عمر و هزینه‌های تحصیلی جوانان و...، کمک به‌سزایی نماید.

با چراغ، در کوتاهترین زمان ممکن شغل ایده‌آل خود را پیدا کنید

چراغ، نام نسل جدیدی از پلتفرم‌های کاریابی است که کارش فقط ارائه‌ی آگهی‌های شغلی مثل آگهی استخدام کارشناس تست نرم افزار، آگهی استخدام حسابدار و...، نمی‌باشد. این سامانه‌ی هوشمند، علاوه بر انتشار آگهی‌های شغلی به صورت روزانه، با ارائه‌ی خدمات آموزشی منحصر به فرد، کارجویان را در مسیر دستیابی به یک شغل ایده آل کمک خواهد کرد. همان‌طور که گفتیم، بین نیازهای بازار کار و تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی شکاف‌های زیادی وجود دارد. اما وجود ساعت‌ها فیلم آموزشی و تخصصی مفید و کاربردی در چراغ به منظور پرورش نیروهای انسانی فعال و پربازده برای ورود به بازار کار، این مشکل را تا حد زیادی مرتفع ساخته است. تمام دوره‌های تخصصی آموزشی موجود در این سامانه از بالاترین سطح آموزشی برخوردار هستند و برای دسترسی آسان‌تر کارجویان به دوره‌ها در سطوح مختلف مالی، بازاریابی، کامپیوتر و ... تقسیم‌بندی شده‌اند.

سایت استخدام و کاریابی چراغ علاوه بر ارائه‌ی دوره‌های تخصصی، در زمینه‌ی مهارت‌های فردی نیز آموزش‌های مفیدی ارائه داده است. امروزه در بیش‌تر مشاغل، مهارت‌های فنی و تخصصی به تنهایی کافی و تاثیرگذار نیستند. محیط‌های کاری امروزی کاملاً وابسته به روابط بین فردی هستند. از این رو کارفرمایان در رزومه‌ی شما به دنبال چیزهایی فراتر از تخصص و تجربه می‌گردند. مهارت‌هایی مثل خوب حرف زدن و خوب گوش دادن، همکاری با دیگران، ارائه ایده‌های خلاقانه و ارتباط با اعضای تیم برای مدیران و کارفرمایان بسیار ارزشمند است. هر فردی برای ورود به بازار کار و دستیابی به یک شغل ایده آل با به کارگیری این مهارت‌ها که بره مهارت‌های نرم معروف هستند، می‌تواند موفقیت خودش را تضمین کند. شما می توانید مهارت های نرم خود را از طریق دوره‌های آموزشی آنلاین موجود در بخش آموزش چراغ، به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن بهبود بخشید.

البته سرویس‌ها و خدمات چراغ برای دستیابی به یک شغل ایده آل به همین جا ختم نمی‌شود.

تست‌های شخصیت‌شناسی به عنوان ابزاری مهم برای دستیابی به یک شغل ایده آل

خودشناسی به عنوان سر نخی مهم برای انتخاب مناسب‌ترین مسیر شغلی و دستیابی به یک شغل ایده آل می‌باشد. قبل از آن‌که استراتژی‌ها و تاکتیک‌های لازم برای رسیدن به شغلی که واقعاً ایده‌آل ماست را بدانیم، بهتر است تا خودمان را به خوبی بشناسیم و به قول معروف تکلیفمان را با خودمان مشخص کنیم. برای این کار بهتر است تا سفری به درون خودمان داشته باشیم و علایق و توانمندی‌های خودمان را عمیق‌تر مورد بررسی قرار دهیم. استفاده از تست‌های شخصیت‌شناسی معتبر و استاندارد در چراغ این امر را برای شما میسر می‌سازد.

حالا نوبت ارسال رزومه به کارفرمایان رسیده است!

حال که دانستید راه دستیابی به یک شغل ایده آل چیست و چه اقداماتی در این زمینه باید انجام دهید، نوبت به ارسال یک رزومه‌ی پر و پیمان و حرفه‌ای به کارفرمایان می‌رسد. به لطف رزومه‌ساز آنلاین و حرفه‌ای چراغ، می‌توانید به راحتی یک رزومه‌ی استاندارد و اصولی با قالب‌های متنوع برای خودتان ایجاد نمایید. اگر هم اصول رزومه‌نویسی را نمی‌دانید می‌توانید از مقالات و فیلم‌های آموزشی در سامانه استفاده کنید و رزومه‌ای بی عیب و نقص برای خودتان بسازید. در نهایت، رزومه‌ی خود را برای موقعیت‌های شغلی دلخواهتان ارسال کرده و از طریق همین سامانه، پیگیر درخواست خود باشید. دسته‌بندی مشاغل و امکان استفاده از جستجوی پیشرفته در چراغ، موجب دسترسی هرچه سریع‌تر کارجویان به فرصت‌های شغلی موردنظرشان خواهد شد. در این سایت شغل یابی، رزومه‌ی شما به صورت هوشمند بررسی خواهد شد و پس از تطابق، به کارفرمایان مربوطه ارجاع داده شده و به این ترتیب شغل مناسبتان را خواهید یافت.

2121

کد خبر 1453762