سخنرانی روحانی در نشست مجازی سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری اعلام کرد: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری امروز(سه شنبه) در نشست مجازی سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای شرکت و سخنرانی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، "علیرضا معزی" گفت: بیستمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به صورت مجازی و با میزبانی "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه آغاز می‌شود.

در نشست امروز ضمن بحث و بررسی وضعیت فعلی و چشم اندازهای توسعه همکاری سازمان همکاری شانگهای، سران کشورهای شرکت کننده با تبادل نظر و سخنرانی در خصوص مهم‌ترین موضوعات سیاسی، اقتصادی و امنیتی منطقه‌ای و بین المللی را بررسی و تبیین می‌کنند.

معزی اظهارداشت: رئیس جمهوری نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت گسترش بیش از پیش همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی برای برون رفت از چالش‌هایی که جهان بویژه در روند مبارزه با کرونا با آن مواجه است، به راههای توسعه این همکاری ها متناسب با تحولات جدید بین المللی اشاره می‌کند.

این نشست ساعت ۱۲.۳۰ دقیقه امروز به وقت تهران آغاز و سخنرانی ریاست جمهوری اسلامی ایران به طور زنده از شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ا یران پخش خواهد شد.

این سازمان، ۱۵ ژوئن سال ۲۰۰۱ میلادی در شانگهای چین از سوی قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شد. بعدها، هند و پاکستان نیز به این سازمان پیوستند.
کشورهای ایران، مغولستان، افغانستان و بلاروس اعضای ناظر این سازمان هستند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1453828

برچسب‌ها