برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای محدوده منطقه آزاد چابهار

دبیر شورای راهبردی توسعه روستاهای منطقه آزاد چابهار گفت: دوره آموزشی ویژه دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای محدوده منطقه آزاد چابهار، توسط سازمان با همکاری دفتر امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان فرمانداری‌های شهرستان‌های چابهار و کنارک از اول آذرماه ۹۹ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در دانشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از چابهار عبدالوحید پایدار افزود: پس از ابلاغ قانون توسعه افزایش محدوده منطقه آزاد چابهار در بهمن‌ماه ۹۸ تعداد ۶۵ روستا و پارچه آبادی در محدوده قانونی منطقه آزاد چابهار قرار می‌گیرد که پس‌ازآن برنامه‌ریزی برای ساماندهی امورات، خدمات‌رسانی به این روستاها در دستور کار قرارگرفته است.

پایدار اضافه کرد: این دوره‌های آموزشی باهدف آشنایی اعضای شوراها و دهیاران به قوانین و مقررات مرتبط به وظایف خود، افزایش کارایی و ارتقای دانش، بهره‌گیری از ظرفیت‌های گردشگری در روستاها و توانمندسازی جوامع محلی از طریق آموزش به مدیران محلی برگزارمی شود.

وی بیان کرد: عناوین دوره‌ها شامل آشنایی دهیاران و شوراها با وظایف و مقررات، گردشگری روستایی و ضوابط ساخت‌وساز در روستاهای منطقه آزاد می‌باشد که به شرکت‌کنندگان گواهی پایان دوره توسط دانشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار اعطا می‌شود.

46

کد خبر 1453976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =