۳۳ نفر محکوم مهریه در زندان‌های آذربایجانی‌غربی

مدیر کل زندان‌های آذربایجان‌غربی در جلسه رسیدگی به وضعیت زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد زیر ۵۰ میلیون گفت : اگر برای دادگاه محرز شود که فردی تمکن پرداخت یکجا یا اقساطی مهریه را ندارد بازداشت نمی‌شود و در زندان ماندن همچین فرد نیازمندی ثمری ندارد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، بروجنی مدیرکل زندان‌های استان گفت: در سال گذشته ۱۸۶ نفر محکوم مهریه در زندان‌های استان تحمل حبس نمودند که با تدبیر مراجع قضایی در فرصت قانونی براساس شرایط اقتصادی و تلاش مسئولین و مددکاران زندان‌ها و ستاد دیه این رقم هم اکنون به ۳۳ نفر رسیده است.

بروجنی گفت : مهریه حقوق مسلم زوجه و دین زوج می‌ باشد و حتما باید پرداخت شود؛ اما محکومین مهریه‌ای که تمکن مالی دارند و این وضعیت مالی برای قضات دادگاه خانواده محرز شده و حتی پیش قسط مهریه را بنا به دلایلی پرداخت نمی کنند در زندان‌ها تحمل حبس می‌نمایند.

 وی افزود: مسئولین و مددکاران زندان به‌صورت مستمر و روزانه وضعیت این تعداد از زندانیان نیازمند محکوم مهریه را بررسی می‌کنند و در صورت احراز شرایط نیازمندی و گزارش عدم توان پرداخت حتی پیش قسط مقرر شده در حکم تقسیط مهریه با تکمیل پرونده تحقیقی آنان را برای مساعدت به ستاد دیه استان معرفی می‌کنند.

46

کد خبر 1454209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =