۱ نفر
۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰
مسیر حرکت طلا معکوس شد

فارس به نقل از رویترز نوشت:‌ قیمت طلا با کمتر شدن ارزش دلار، اندکی افزایش یافت، زیرا سرمایه گذاران در حال سنجش چالش‌های لجستیکی پیرامون پخش انبوه واکسن کووید ۱۹ هستند و همچنین با افزایش شمار مبتلایان، امکان حمایت اقتصادی بیشتر، افزایش یافته است.

قیمت طلا با کمتر شدن ارزش دلار، اندکی افزایش یافت، زیرا سرمایه‌گذاران در حال سنجش چالش‌های لجستیکی پیرامون پخش انبوه واکسن کووید ۱۹ هستند و همچنین با افزایش شمار مبتلایان، امکان حمایت های اقتصادی بیشتر، افزایش یافته است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۱.۲۷ دلار افزایش ۱۸۷۸.۵۹ دلار فروخته شد.

شاخص دلار ۰.۱ درصد کاهش یافت و این فلز گران بها را برای مالکان ارزهای دیگر ارزان ساخت.

قیمت طلا اندکی افزایش یافت

مارشال باروت، مشاور ارشد یک موسسه مشورتی برای جنوب آسیا گفت: «موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و اروپا افزایش یافته و به اقدامات پولی و مالی بیشتری نیاز خواهد بود... از این نظر، به طور کلی زمینه برای طلا منفی نخواهد شد.»

سیاست‌گذاران فدرال رزرو دیروز گفتند افزایش شمار مبتلایان به کرونا، خطری برای کند شدن دوباره اقتصاد آمریکا در ماه آتی به شمار می رود و به کمک های هدفمند دولتی بیشتری نیاز است.

ارزش طلا در روز دوشنبه ۴.۶ درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش روزانه از ۱۱ آگوست به شمار می رود. این کاهش ناشی از اعلام اثربخشی ۹۰ درصدی واکسن کووید ۱۹ ساخته شده توسط یک شرکت آمریکا با کمک یک شرکت آلمانی بود که تمایل به ریسک پذیری در بازار را افزایش داد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1454349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =