جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر درچهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری گفت: نخستین جشنواره ملی روستا و عشایر به منظور ترویج فرهنگ روستایی و عشایری در این استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری  ،ابراهیم شریفی اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی نماهنگ روستا و عشایر در بهمن‌ماه امسال به منظور ترویج فرهنگ، آداب و رسوم و گسترش سبک زندگی روستایی و عشایر از قاب نماهنگ برگزار می‌شود.
وی با اشاره به وحدت ملی در بین اقوام مختلف، افزود: پرداختن به نقش روستاییان و عشایر در  ترویج فرهنگ و ارزش‌های اخلاقی ایرانی اسلامی و توسعه آموزه‌های معنایی انقلاب در فرهنگ روستا و عشایر از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری بیان داشت: شناخت استعدادهای جوان در عرصه هنر و روستاییان و عشایر کشور، نقش روستا و عشایر در تولید سرانه کشور، همراه با نگاه به جهش تولید، معرفی و بازآفرینی میراث ملموس و ناملموس روستاییان و توجه به سبک و شیوه زندگی روستاییان و عشایر از دیگر اهداف مهم برگزاری این جشنواره است.
شریفی عنوان داشت: این جشنواره فقط در بخش نماهنگ و با موضوعات آداب و رسوم روستاییان و عشایر در مناسب‌های مذهبی و ملی، دیروز، امروز و فردا در سبک زندگی عشایر و روستاییان، آب روستا و عشایر، فرهنگ ایثار و شهادت با گرایش‌های هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم با محوریت شهید قاسم سلیمانی، مدافعان سلامت و موضوع آزاد با نگاه به اهداف جشنواره اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: حداکثر زمان برای نماهنگ ۸ دقیقه است که فیلم‌ها باید حداقل با کیفیت  Full HD و به صورت MP۴ با بیت‌ریت بالا و از سال ۹۶ به بعد باشد.
شریفی خاطرنشان کرد: برای شرکت در جشنواره، ثبت‌نام در سایتی که معرفی می‌شود الزامی است و کد پیگیری باید همراه با اثر ارسال شود، به راه‌یافتگان به بخش پایانی جشنواره گواهی شرکت اهدا می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری در پایان اضافه کرد: مهلت ارسال آثار ۳۰ دی ۹۹ و در صورت تداوم بیماری کرونا مراسم اختتامیه به صورت آنلاین  در بهمن ماه از طریق شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شود.

48

کد خبر 1454358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =